Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова передав три апарати ШВЛ лікарні інтенсивного лікування Павлограда

22.10.2020

Павлоградська лікарня інтенсивного лікування отримала три сучасних апарати штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова та компанії ДТЕК.

– Ключовим елементом допомоги країні в боротьбі з коронавірусом у рамках проєкту Фонду Ріната Ахметова «Боротьба з COVID-19 в Україні» стала закупівля для державних лікарень понад 200 суперсучасних апаратів ШВЛ. Понад 150 висококласних апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова вже надійшли в опорні державні лікарні в 12 регіонах країни. Перші з них передані  ще в березні 2020 року. Обладнання отримують як великі клініки обласних центрів, так і невеликі лікарні регіонів України, що робить сучасну медицину європейського рівня доступною для всіх, – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Як зазначив менеджер з адміністративної діяльності ДТЕК «Павлоградвугілля» Андрій Чернецький, передані апарати вже сьогодні сприятимуть медикам допомагати хворим.

– Боротьба з коронавірусом триває. Ми бачимо, як пандемія набирає обертів і б'є антирекорди. Ми як і раніше об'єднуємо зусилля та підтримуємо медицину заради порятунку життів. Рінат Ахметов першим прийшов на допомогу країні та виділив 300 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України. Для вирішення найважливіших медичних потреб країни Рінат Ахметов об'єднав ресурси свого бізнесу, в тому числі ДТЕК, – сказав Андрій Чернецький.

За словами заступниці мера Павлограда Світлани Пацко, така допомога заслуговує на велику подяку:

– Велике спасибі від імені міського голови Фонду Ріната Ахметова. Ваш подарунок – неоціненна допомога. Апарати ШВЛ допоможуть і надалі нашим лікарям рятувати тяжкохворих пацієнтів.

– Наша лікарня надає екстрену допомогу пацієнтам з коронавірусом усього Західно-Донбаського регіону. На сьогоднішній день ми пролікували 200 таких хворих і ще 400 – з пневмонією. Тому апарати ШВЛ Фонду для нас дуже важливі, – додала заступниця директора лікарні Олена Гулідіна.

Загалом до Дніпропетровської області передано понад 30 апаратів ШВЛ. Також регіон отримав від Фонду 30 000 тест-систем для визначення COVID-19 і аналізатор ПЛР-тестів, а також 70 000 респіраторів, масок та інших засобів індивідуального захисту.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких залучено до боротьби з епідемією в усіх областях.

Більше про допомогу Фонду Ріната Ахметова країні в боротьбі з COVID-19 читайте в оглядових матеріалах:

1. Зупинити коронавірус в Україні: хроніка допомоги Фонду Ріната Ахметова країні.

2. Боротьба з коронавірусом: як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні зупинити епідемію. Частина 2

3. Допомогти країні впоратися з глобальними викликами. Частина 3