Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Зупинити коронавірус в Україні: хроніка допомоги Фонду Ріната Ахметова країні

30.04.2020

Фонд Ріната Ахметова першим в Україні відреагував на загрозу епідемії коронавірусу COVID-19. У тісній координації з Міністерством охорони здоров'я України Фонд спільно з ФК Шахтар і підприємствами групи SCM допомагає державним лікарням найнеобхіднішим. Яку допомогу отримала країна від Фонду Ріната Ахметова – ось далеко не повний перелік.

ЛЮТИЙ 2020

22 лютого Фонд Ріната Ахметова доставив у Нові Санжари Полтавської області вантаж з гуманітарною допомогою для українців, евакуйованих з Китаю і направлених на обсервацію в місцевий санаторій. У «набори турботи» увійшли пледи, засоби особистої гігієни, халати та інші предмети першої необхідності, а також розвиваючі ігри для дітей. Для евакуйованих з Уханю та їхніх родичів Фонд організував лінію психологічної допомоги

Фонд починає тісну співпрацю з Центром громадського здоров'я МОЗ України, щоб дізнатися про медичні потреби країни в боротьбі з коронавірусом.

БЕРЕЗЕНЬ 2020

Рінат Ахметов приймає рішення направити на боротьбу з COVID-19 в Україні 300 мільйонів гривень. Для цього він об'єднує всі ресурси – благодійного Фонду, компаній ДТЕК і Метінвест, ФК «Шахтар» і всіх активів SCM.

 – «Коронавірус – це біда, з якою сучасний світ стикнувся в такому масштабі, напевно, вперше. Я абсолютно впевнений, що в цій ситуації кожен має подумати, чим конкретно він може допомогти Україні та українцям», – сказав Рінат Ахметов.

За особистим рішенням Засновника, Фонд закуповує 300 тисяч експрес-тестів на коронавірус для країни.

11 березня Фонд передає Міністерству охорони здоров'я України апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) і кисневі концентратори для них, ізолюючий мобільний бокс, захисний біологічний і протихімічний костюм, 400 захисних одноразових комбінезонів, 80 інфрачервоних термометрів з лазерною указкою, 10 000 захисних масок, багатошарові респіратори. Апарати ШВЛ і концентратори МОЗ розподіляє в державні лікарні в Житомирській, Полтавській, Рівненській та Закарпатській областях.

20 березня Фонд Ріната Ахметова і Міністерство цифрової трансформації України об'єднують зусилля для розвитку дистанційної освіти в країні та підписують відповідний Меморандум. Першим спільним кроком стає спецпроект для українських педагогів – освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів». Це цикл відеокурсів, під час яких вчителі освоюють передові інструменти дистанційного викладання на базі онлайн-сервісів, таких як Google Classroom, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime. Такі інструменти відкривають цілий спектр можливостей, завдяки яким викладання і навчання онлайн стає максимально сучасним, зручним і зрозумілим. Наприклад, з його допомогою можна об'єднувати матеріали уроків, ставити завдання в різних форматах, виставляти оцінки і навіть робити оголошення.

Серіал виявився вкрай затребуваним у педагогічної спільноти. На сьогоднішній день на діджитал-майданчиках Фонду та Мінцифри його подивилися біля 500 000 глядачів.

26 березня Рінат Ахметов дає інтерв'ю виданню «Українська правда», де розповідає про мотиви, які спонукали його допомогти країні в боротьбі з коронавірусом.

– «SCM – це соціально відповідальний бізнес, ми ніколи не проходили повз біду. Тим паче ми не будемо робити цього зараз. Майже у всій Україні є міста, де працюють наші підприємства, і наш обов'язок – допомогти», – сказав Рінат Ахметов, відповідаючи на запитання журналістів. Він підкреслив, що завдання підмінити собою владу немає, і єдиний мотив, що є рушійним – бажання допомогти Україні та українцям.

Засновник доручає Фонду закупити ще 200 апаратів штучної вентиляції легенів і передати їх в державні лікарні України.

30 березня Фонд Ріната Ахметова спільно з телеканалом «Україна» розпочинає соціальну кампанію #БатькіВДОМА. Це серія роликів, які закликають людей похилого віку дотримуватися правила номер один під час карантину – залишатися вдома. У роликах знімаються ведучі телеканалу – амбасадори Фонду Ріната Ахметова – Ігор Пупков, Олег Панюта, Григорій Герман, Олексій Суханов та відомий журналіст Савік Шустер.

31 березня вантажним бортом з Китаю в Бориспіль прибувають 300 000 експрес-тестів на коронавірус, закуплених Фондом Ріната Ахметова для України.

КВІТЕНЬ 2020

3 квітня Фонд передає 300 000 тест-систем МОЗ України.

6 квітня Фонд Ріната Ахметова спільно з Міністерством цифрової трансформації та ФК «Шахтар» представляє освітній серіал «Діджитал-фізкультура для школярів за участю зірок спорту». Це 12-серійний освітній курс для дітей, які перебувають на самоізоляції. Відеоуроки проводять гравці футбольного клубу «Шахтар» – капітан команди Андрій Пятов і захисник Сергій Кривцов. Також в серіалі беруть участь зірки гумористичного проєкту «Мамахохотала-шоу» Євген Янович і Олег Маслюк – амбасадор Фонду Ріната Ахметова.

Серіал б'є рекорди популярності. Він набирає біля 850 000 переглядів на майданчиках Фонду, Мінцифри та ФК «Шахтар». Для трансляції в своєму ефірі його беруть десятки національних та регіональних телеканалів.

6 квітня Фонд Ріната Ахметова і ФК «Шахтар» передає 20 000 експрес-тестів для виявлення коронавірусу COVID-19 Харківській області.

7 квітня 50 тисяч тест-систем отримують медики Донецької області.

9 квітня 10 000 експрес-тестів Фонд доставляє в Івано-Франківську область.

В цей же день Фонд спільно з ДТЕК передає 30 000 експрес-тестів для Луганської області та спільно з заводом «Запоріжсталь» (Метінвест) 30 000 – для Запорізької області.

10 квітня 30 000 тестів від Фонду Ріната Ахметова одержують медики Львівської області. Спільно з банком ПУМБ Фонд також передає лікарям області 8000 захисних костюмів.

13 квітня ще 50 000 тестів доставлено в Донецьку область.

14 квітня Фонд Ріната Ахметова і компанія ДТЕК передають 30 000 експрес-тестів Дніпропетровській області.

15 квітня 25 000 експрес-тестів для виявлення коронавірусу від Фонду отримує Київ.

16 квітня Фонд Ріната Ахметова передає 25 000 експрес-тестів для виявлення коронавірусу COVID-19   медикам Київської області.

В цей же день Фонд спільно з банком ПУМБ передають 8000 захисних комбінезонів для 30 лікарень Івано-Франківської області.

17 квітня Фонд Ріната Ахметова передає сучасне обладнання в Маріупольську філію Донецького обласного лабораторного центру МОЗ України. Це аналізатор проб QuantStudio ™ 5 в комплекті з тест-системою SARS-CoV-2 onestep RT-PCR, CE-IVD і боксом біобезпеки E Series 120 cm, MSC-IIA-E120, Metisafe. Це один із найсучасніших апаратів свого класу, укомплектований тест-системою та боксом біобезпеки. Бокс повністю ізолює медиків від усіх інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом.

В цей же день Фонд Ріната Ахметова і ЦУМ Києва за підтримки МОЗ України приєдналися до світового флешмобу «Все буде добре». На вітринах Центрального універмагу столиці з'являються яскраві постери з життєстверджуючими гаслами. Вони також нагадують правила, яких слід дотримуватися під час карантину

19 квітня в Івано-Франківську область надходить пів тонни вантажу з дитячими меблями, одягом, запасом сумішей для годування, підгузками й іншими речами. Допомога призначена маленькій Андріані, яка народилася в перинатальному центрі Івано-Франківська 30 березня. Її мама, 36-річна Галина, померла на наступний день після народження дитини. У жінки виявили коронавірус COVID-19.

21 квітня медики Волновахи отримали засоби спецзахисту від Фонду Ріната Ахметова та компанії «Лемтранс».

23 квітня Фонд Ріната Ахметова спільно з Міністерством цифрової трансформації, Міністерством охорони здоров'я та Асоціацією анестезіологів України представляють новий відеопроєкт «COVID-19: що потрібно знати про роботу апаратів штучної вентиляції легенів». Це оглядовий серіал у форматі міні-інтерв'ю адресований і медикам, і всім, хто цікавиться, як апарати штучної вентиляції легенів рятують пацієнтів з ускладненнями від коронавірусної інфекції.

23 квітня Фонд Ріната Ахметова передає Інституту серця Міністерства охорони здоров'я України сучасний аналізатор проб на коронавірус Convergys® PCRtist в комплекті з тест-картриджами для нього.

24 квітня Фонд Ріната Ахметова і компанія ДТЕК вручають медикам Приморська (Запорізька область) 100 багаторазових комплектів спецзахисту, 2000  масок, захисні окуляри та бахіли. Раніше місцевим лікарням передано 500 експрес-тестів.

29 квітня 8000 захисних костюмів від Фонду і банку ПУМБ отримують лікарі Чернівецької області.

28-30 квітня Фонд Ріната Ахметова спільно з компанією Метінвест передають лікарням Дніпропетровської та Донецької областей ще 20 000 експрес-тестів.

Також державні медустанови Донецької та Луганської областей одержали паливо від Фонду Ріната Ахметова та компанії «Паралель».

На черзі – 200 апаратів штучної вентиляції легенів для України.

«Наступні партії ШВЛ вже закуплені, і ми робимо все можливе, щоб привезти їх в Україну найближчим часом. Доставляється в Україну інше дороге устаткування. Допомога країні триває», – каже Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду.