Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Боротьба з COVID-19 в Україні»: Врятувати життя мільйонів людей

21.02.2022

У лютому 2020 року Україна зіткнулася із загрозою пандемії і першим на допомогу прийшов Рінат Ахметов. Він виділив близько півмільярда гривень на боротьбу з коронавірусом у рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні». Завдяки цьому Фонд допоміг вижити 1,41 млн людей. Це найбільший внесок одного благодійника до державної медицини України за весь час незалежності.

- Зростання захворюваності та катастрофічний брак сучасної техніки, засобів захисту, кисню та іншого в опорних лікарнях стали основними факторами для мобілізації всіх ресурсів. Так, на території лікарень створювалися кисневі станції, а для порятунку життів пацієнтів медики отримали від Фонду сучасні апарати штучної вентиляції легень та багато іншого, – розповіла Ірина Блажан, головна директорка програм Фонду.

Як пояснила Ірина Блажан, боротьба з коронавірусом та допомога хворим залишаються головною темою як в Україні, так і в усьому світі:

- За особистим рішенням Засновника Фонду, понад 500 медустанов по всій країні отримали понад 1000 одиниць обладнання, у тому числі понад 200 апаратів ШВЛ та 159 кисневих концентраторів. Державним лікарням передано понад 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту. Також медики отримали від Фонду 337 ​​тисяч експрес-тестів, 1044 одиниці медичного та лабораторного обладнання, - підкреслила Ірина Блажан.
Медики наголосили на важливості такої підтримки.

- Допоміг Фонд Ріната Ахметова. Ще на початку пандемії він передав нашій лікарні сім сучасних апаратів ШВЛ. Також Фонд надав засоби індивідуального захисту для лікарів, - каже Роман Блощичак, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії госпіталю Львівського обласного госпіталю ветеранів воєн та репресованих ним. Ю. Липи.

- Внесок Фонду у розвиток медицини України вагомий. Здійснено дуже велику благодійну допомогу, навіть якщо говорити тільки про нашу лікарню, нашу область. Якщо говорити про діяльність Фонду в рамках усієї України – це дуже великі масштаби, які навіть важко уявити. Дуже велика подяка Фонду від нас, і ми сподіваємось на подальшу співпрацю, – додала лікар-анестезіолог Івано-Франківської дитячої клінічної лікарні Надія Фокшанська.
 

Про важливість допомоги Фонду також розповів президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров:

- Це і апаратура, зокрема висококласні апарати штучної вентиляції легень, та експрес-тести для швидкої діагностики захворювання, а також засоби індивідуального захисту. Цю допомогу неможливо переоцінити.

Ще одним важливим напрямком діяльності у рамках проекту стали прямі ефіри «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова. Це щотижневі онлайн-зустрічі з провідними медичними експертами України на діджитал-майданчиках Фонду. Під час прямих трансляцій усі охочі можуть запитати у запрошеного лікаря про різні аспекти проблеми COVID-19 та отримати чітку, аргументовану відповідь, якій можна довіряти на 100%. "Запитай у лікаря" - це зрозумілі відповіді на складні питання.