Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Боротьба з коронавірусом: як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні зупинити епідемію. Частина 2

02.07.2020

Рінат Ахметов першим в країні відреагував на загрозу епідемії і спрямував 300 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19 в Україні. Для цього він об'єднав всі ресурси – благодійного Фонду, ФК «Шахтар», компаній ДТЕК, Метінвест і інших активів SCM.

Фонд працює в тісній координації з Міністерством охорони здоров'я України, регіональними антикризовими штабами боротьби з коронавірусом і допомагає державним лікарням найнеобхіднішим. Устаткування, експрес-тести, засоби індивідуального захисту передаються медикам в рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні», який став частиною великої програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів».

Про те, яку допомогу отримала країна від Фонду Ріната Ахметова в лютому-квітні 2020 року, можна прочитати тут. Далеко не повний перелік допомоги, наданої Фондом в травні-червні – в цьому матеріалі.

КІНЕЦЬ КВІТНЯ-ТРАВЕНЬ 2020

30 квітня Фонд передав лабораторії Маріупольської філії Донецького обласного лабораторного центру МОЗ України спеціалізований термостат TDB-120, а також центрифугу D2012 PLUS і шейкер CM-8 MICROMED. Це обладнання дозволило маріупольським медикам самостійно виробляти весь цикл аналізів і оперативно отримувати високоточні результати. Раніше Фонд Ріната Ахметова передав цій лабораторії аналізатор проб QuantStudio ™ 5 в комплекті з тест-системою і боксом біобезпеки.

Цього ж дня Фонд спільно з компанією «Паралель» передав паливо Маріупольській міській лікарні № 4 імені І.К.Мацука. Раніше газом, бензином і дизельним паливом були забезпечені інші державні медичні установи в Маріуполі, Костянтинівці, Кураховому, Волновасі, Лисичанську, Сєверодонецьку, Новопскові та Новоайдарі.

4 травня в Україну прибув черговий вантаж експрес-тестів для виявлення вірусу COVID-19. Цього разу Фонд Ріната Ахметова привіз партію тест-систем для перевірки на коронавірус лікарів, які працюють у службі швидкої допомоги. 20 000 діагностичних комплектів були розподілені між обласними центрами екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Чернівцях, Івано-Франківську, Тернополі, Рівному, Вінниці, Львові та Житомирі.

5 травня спільно з телеканалом «Україна» Фонд Ріната Ахметова розпочали спеціальний проєкт #Дякуємомедикам. В рамках акції всій країні були розказані історії лікарів, подвиги яких часто залишаються непоміченими – про них зняли сюжети і розповіли в соціальних мережах.

6 травня Фонд спільно з банком ПУМБ передали 5000 комплектів медичного одягу медикам Тернополя. Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Труш розповів, що костюми були розподілені між опорними лікарнями всього регіону.

7 травня Центри екстреної та невідкладної медицини у Львові та Івано-Франківську отримали від Фонду діагностичні матеріали для перевірки на коронавірус. 12 травня тест-системи для перевірки медиків отримали Тернопіль та Вінниця, 13 травня – Чернівці, 15 травня – Житомир і Рівне.

13 травня Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України одержав від Фонду Ріната Ахметова і ДТЕК сучасний аналізатор ПЛР-тестів американського виробництва та джерело безперебійного живлення, що забезпечить функціонування апарату навіть у разі екстрених відключень електрики.

В цей же день Глибоцька центральна районна лікарня (Чернівецька область) отримала від Фонду сучасний апарат ШВЛ і до нього монітор пацієнта.

15 травня Фонд передав велику партію засобів індивідуального захисту для медиків Донбасу. Лікарі Костянтинівки, Краматорська, Мар'їнки, Мирнограда, Торецького, Слов'янська, Біловодська та Сєверодонецька отримали захисні маски, хірургічні фартухи, шапочки, захисні екрани, санiтайзери і оксиметри. Аналогічна допомога 16 травня була передана медикам Волновахи, Покровська, Рубіжного, Старобільська, Лисичанська.

19 травня Фонд підписав меморандум про співпрацю з Міністерством охорони здоров'я України та Асоціацією анестезіологів. Сторони домовилися про запуск онлайн-навчання для медиків, які працюють з апаратами штучної вентиляції легенів (ШВЛ). 21 травня відбулася перша онлайн-конференція. У ній взяли участь понад 800 лікарів з усієї країни. Також у співпраці з Міністерством цифрової трансформації біло створено серіал «Як працюють апарати ШВЛ».

Протягом другої половини травня Фонд Ріната Ахметова разом із компаніями ДТЕК і Метінвест передавали 10 000 продуктових наборів ветеранам праці в Донецькій та Луганській областях. Доставка продуктів виконувалася безконтактним способом, з дотриманням усіх необхідних карантинних норм.

ЧЕРВЕНЬ 2020

2 червня Фонд Ріната Ахметова і Міністерство соціальної політики України підписали Меморандум про об'єднання зусиль для популяризації та активізації національного усиновлення та розвитку сімейних форм виховання в умовах карантину. Першим спільним проєктом стане відеокурс «Готуємося взяти дитину».

Цього ж дня, 2 червня, в аеропорт «Бориспіль» прибув вантажний літак, що привіз в Україну ще 32 апарати штучної вентиляції легенів з 200, закуплених Фондом для державних лікарень країни. Це найбільша партія, що перетнула кордон України з початку карантину.

6 червня відразу шість суперсучасних апаратів ШВЛ були передані Фондом спільно з ДТЕК медикам Львівської області.

10 червня сучасний апарат штучної вентиляції легенів отримала Бахмутська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування. Головний лікар медзакладу Світлана Мельникова розповіла, що обладнання такого класу надходить в Бахмут вперше:

– Наша лікарня визнана опорним закладом. Це велика відповідальність. Ми зобов'язані надати якісну медичну допомогу. Для цього потрібен кваліфікований персонал і сучасне обладнання. У нас є 25 апаратів ШВЛ, але вони середнього класу. Висловлюю Фонду Ріната Ахметова подяку від усього колективу, всіх городян за цей подарунок. Цей апарат допоможе рятувати життя.

В цей же день три апарати ШВЛ від Фонду одержали Івано-Франківська область і два – Краматорськ. Заступник головного лікаря Краматорської міської лікарні № 3 Лариса Воловікова розповіла, як чекали лікарі це обладнання.

– Навіть найліпші медичні працівники без умов для роботи, без апаратури іноді не в змозі нічого зробити. Величезне спасибі тим, хто поставив ці апарати, поліпшив умови роботи нашої лікарні, – сказала Лариса Гаврилівна.

11 червня Фонд Ріната Ахметова і компанія Метінвест передали апарат штучної вентиляції легенів медикам Кривого Рогу. Сучасну і високоточну апаратуру Monnal T75 виробництва Air Liquide Medical Systems SA (Франція) отримала Криворізька інфекційна лікарня № 1.

В цей же день Фонд Ріната Ахметова передав два апарати штучної вентиляції легенів Надвірнянській центральній районній лікарні в Івано-Франківській області. Головлікар лікарні Сергій Ємельянчук подякував за допомогу, зазначивши її необхідність:

-Наша лікарня була опорною під час епідемії коронавірусу, і ми відчули нестачу медичного обладнання, що рятує життя. Фонд відгукнувся на наше прохання про допомогу.

12 червня по два апарати ШВЛ від Фонду отримали Старобільськ і Рубіжне.

– Це центр Луганщини. З усіх віддалених точок хворих звозитимуть саме сюди. Наше завдання – забезпечити медиків усім, що їм потрібно. Фонд Ріната Ахметова передає такі необхідні нашій медицині апарати штучної вентиляції легенів. Дякуємо за цю допомогу. Вона прийшла дуже своєчасно. Переоцінити її неможливо, тому що не можна оцінити життя або здоров'я людей, яким допоможе цей апарат. Фонду та всім лікарям, які тут працюють, низький уклін, – сказав голова Луганської обласної державної адміністрації Сергій Гайдай.

16 червня Фонд Ріната Ахметова і ФК «Шахтар» вручили два апарати штучної вентиляції легенів Monnal T75 виробництва Air Liquide Medical Systems SA (Франція) медикам Харківської обласної клінічної інфекційної лікарні. В цей же день обладнання передано медикам Костянтинівки.

17 червня три апарати ШВЛ від Фонду отримали лікарі Мирнограда, а 18 червня два апарати були подаровані Маріупольській лікарні швидкої медичної допомоги.

22 червня Фонд Ріната Ахметова і ДТЕК передали сучасний апарат штучної вентиляції легенів Львівському обласному госпіталю ветеранів воєн і репресованих ім. Ю. Липи.

– Це вже сьомий апарат ШВЛ, який передають Фонд Ріната Ахметова і ДТЕК. Вони вкрай необхідні, бо хворих багато. COVID не відступає. Тому велика подяка, – сказав голова Львівської облради Олександр Ганущин, приймаючи обладнання.

23 червня високоякісний апарат штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова і ДТЕК отримала Косівська центральна районна лікарня на Прикарпатті.

– Ми раді такому сучасному і вкрай необхідному апарату. Апаратів ШВЛ такого високого класу у нас не було. Дякую, – сказав директор лікарні Дмитро Микитюк.

24 червня сучасний апарат штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова отримав Київський госпіталь Міністерства внутрішніх справ України.

Наприкінці червня Фонд Ріната Ахметова почав видавати медикам, які працюють з COVID у відділеннях інтенсивної терапії медзакладів, які отримали від Фонду апарати ШВЛ, комплекти спеціального медичного одягу, пошитих для кожного лікаря індивідуально за спеціальним замовленням.

В Україну вже надійшла нова партія апаратів ШВЛ, закуплених Фондом Ріната Ахметова для державних лікарень.