Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Допомогти країні впоратися з глобальними викликами. Частина 3

31.08.2020

У рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні» Фонд Ріната Ахметова закупив понад двісті висококласних апаратів ШВЛ для державних лікарень. Перші апарати медики отримали в березні, і вони вже рятують життя. У червні-липні до країни доставили дві рекордні партії сучасного обладнання – понад 100 одиниць техніки. Це найбільше постачання апаратів ШВЛ до України з початку карантину. Докладніше – у матеріалах, які ви можете прочитати тут і тут.

ЛИПЕНЬ 2020

8 липня Фонд Ріната Ахметова спільно з ДТЕК передав Центральній міській лікарні Рубіжного (Луганська область) три апарати штучної вентиляції легенів. Це частина рекордної партії допомоги із 70 апаратів ШВЛ, доставленої Фондом до України 1 липня.

9 липня Фонд Ріната Ахметова спільно із SCM передав медикам Слов’янська три апарати штучної вентиляції легенів.

10 червня Центральна районна лікарня Великої Новосілки отримала сучасний апарат штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова та компанії SCM.

13 липня Лисичанська багатопрофільна лікарня отримала три сучасні апарати штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова і ДТЕК.

14 липня Фонд Ріната Ахметова спільно з ДТЕК передали Центральній районній лікарні Кам’янки-Бузької (Львівська область) три апарати штучної вентиляції легенів.

– Рінат Ахметов ще в лютому першим прийшов на допомогу країні. Він об’єднав ресурси благодійного Фонду, ФК «Шахтар» і бізнесів SCM і виділив 300 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19 у рамках проєкту Фонду Ріната Ахметова «Боротьба з COVID-19 в Україні». Вони спрямовані на вирішення найважливіших медичних потреб країни: від засобів індивідуального захисту для лікарів до складного медичного обладнання для державних лікарень, опорних для порятунку життів. Апарати ШВЛ серед першочергових, тому Фонд придбав і передає українським медикам понад 200 сучасних апаратів штучної вентиляції легенів, – розповіла Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

15 липня Фонд Ріната Ахметова спільно з ДТЕК передали медикам Івано-Франківська чотири висококласні апарати штучної вентиляції легенів. У рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні» два апарати ШВЛ отримала Центральна міська клінічна лікарня й ще два – Міська клінічна лікарня № 1.

16 липня Фонд Ріната Ахметова і ДТЕК передали медикам Галицької центральної районної лікарні два апарати штучної вентиляції легенів високого класу.

Цього ж дня лікарі Бурштинської центральної міської лікарні отримали апарат штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова та компанії ДТЕК.

Ще цього дня два висококласні апарати штучної вентиляції легенів виробництва Франції Фонд Ріната Ахметова й Метінвест передали міській лікарні швидкої медичної допомоги Маріуполя.

20 липня Вовчанська центральна районна лікарня, розташована в Харківській області, отримала висококласний апарат штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова.

21 липня Фонд Ріната Ахметова спільно з ФК «Шахтар» передав Чугуївській центральній районній лікарні апарат штучної вентиляції легенів.

Ще два сучасні апарати ШВЛ було передано Харківському обласному клінічному диспансеру радіаційного захисту населення.

22 липня Фонд Ріната Ахметова спільно із SCM привезли до Торецької центральної міської лікарні три апарати штучної вентиляції легенів.

Також Фонд Ріната Ахметова й компанія SCM передали сучасний апарат штучної вентиляції легенів Слов’янській центральній районній лікарні в Донецькій області.

23 липня Фонд Ріната Ахметова та Метінвест вручили два сучасні апарати штучної вентиляції легенів Маріупольській міській лікарні № 4 ім. І. К. Мацука.

28 липня Фонд Ріната Ахметова спільно з компанією Метінвест передали чергову партію обладнання медикам Кривого Рогу. Клінічна лікарня № 8 отримала два апарати ШВЛ високого класу. Ще чотири апарати – міська лікарня № 7.

29 липня Павлоградська лікарня інтенсивного лікування отримала п’ять сучасних апаратів штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова і ДТЕК.

30 липня Авдіївська центральна міська лікарня отримала апарат штучної вентиляції легенів високого класу від Фонду Ріната Ахметова та Метінвесту.

Практично одночасно цього дня Фонд Ріната Ахметова спільно з ДТЕК передав ще п’ять сучасних і висококласних апаратів штучної вентиляції легенів Львівському обласному госпіталю ветеранів воєн і репресованих ім. Ю. Липи.

31 липня Центральна районна лікарня Жовкви отримала сучасний апарат штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова і ДТЕК.

СЕРПЕНЬ 2020

4 серпня Фонд Ріната Ахметова і ДТЕК передали висококласний апарат штучної вентиляції легенів Центральній районній лікарні Калуша в Івано-Франківській області.

5 серпня Городенківська центральна районна лікарня (Івано-Франківська область) отримала сучасний апарат ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова і ДТЕК.

6 серпня Фонд Ріната Ахметова спільно з ДТЕК передали лікарям спеціалізованої медико-санітарної частини Енергодара три суперсучасні апарати штучної вентиляції легенів.

Також 6 серпня багатопрофільна міська лікарня інтенсивного лікування міста Дніпрорудне отримала чотири апарати штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова та Запорізького залізорудного комбінату.

11 серпня Фонд Ріната Ахметова спільно з ДТЕК вручили апарат штучної вентиляції легенів медикам Миргородської центральної районної лікарні.

12 серпня Фонд Ріната Ахметова спільно з компанією Метінвест передали п’ять висококласних апаратів штучної вентиляції легенів Міській лікарні № 7 Кам’янського (Дніпропетровська область).

Голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександр Бондаренко подякував Фонду Ріната Ахметова, групі компаній SCM і Метінвесту за системну допомогу.

– Завдяки Фонду Ріната Ахметова сьогодні ми передаємо медикам п’ять апаратів ШВЛ. Ми дуже чекали на це обладнання. Апарати ШВЛ – це велика допомога регіону. Велика подяка Фонду та медикам, – сказав Олександр Бондаренко.

Заступник міністра охорони здоров’я України Ярослав Кучер зазначив, що така допомога зараз дуже актуальна:

– Ми розуміємо, що на нас чекає друга хвиля коронавірусу й потрібно бути до неї готовим. Нікому не бажаю опинитися в лікарні, але я бачу, що тут працюють професіонали, бачу гідні умови та конкретно за цю медустанову я спокійний.

13 серпня Фонд Ріната Ахметова спільно з компанією Метінвест передали лікарям Криворізької інфекційної лікарні № 1 два сучасні апарати штучної вентиляції легенів виробництва Франції.

Також цього дня Фонд передав лікарям двох міських лікарень Дніпра – № 16 і № 9 – по сучасному апарату штучної вентиляції легенів.

За пів року опорні державні лікарні вже отримали від Фонду Ріната Ахметова 106 суперсучасних апаратів ШВЛ. Проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні», по суті, позитивно вплинув на загальний рівень якості надання медичної допомоги в країні. Робота триває. До передання медикам готують ще 98 апаратів ШВЛ найвищого класу.