ТОП-новини тижня: фізична ідентифікація в Ощадбанку пенсіонерів-переселенців, прибуття 312-ї колони Гумштабу до Маріуполя, все про тимчасове житло для внутрішньо переміщених осіб
Цього тижня, з 2 до 8 квітня, найактуальнішими новинами нашого сайту стали такі теми:
Адресна допомога переселенцям: що буде, якщо вчасно не написати заяву
Переселенець, який вчасно забув написати заяву на адресну допомогу, не зможе отримати недоотримане. Про це повідомляє Громадська організація «Донбас-SOS».
«Велика кількість звернень стосується отримання соціальних виплат, зокрема адресної допомоги. Наприклад: "Забув вчасно написати заяву на адресну допомогу. Написав сьогодні – а як же неотримане?" На жаль, "недоотримане" не виплачуватимуть», – зазначають громадські працівники.
Так, згідно з положеннями постанови Кабінету міністрів України №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг» допомога призначається з дня звернення (подання заяви) до місяця зняття з обліку як ВПО включно, але не більш ніж на 6 місяців.
Якщо дитині вдалося врятуватися – щойно проходить шоковий стан – однією з наступних реакцій на психотравму може бути почуття провини. Психологи називають її провиною того, хто вижив.
На жаль, наші діти можуть стати свідками страшних подій, які травмують. Воєнні конфлікти, стихійні лиха, пожежі, авто- й авіакатастрофи, смерть близької людини або її важка хвороба та багато іншого стає серйозним потрясінням для психіки дитини. Якщо дитині вдалося врятуватися – щойно проходить шоковий стан – однією з наступних реакцій на психотравму може бути почуття провини. Психологи називають її провиною того, хто вижив.
До Маріуполя прибула 312-а колона Штабу Ріната Ахметова
2 квітня до Маріуполя прибула автоколона Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. У розподільний центр 8 фур доставили 160 тонн гуманітарної допомоги.
Люди зможуть отримати набори виживання в стаціонарних пунктах видавання, організованих Штабом на підконтрольній території. Допомогу для 46 населених пунктів «сірої зони» доставлять бригади мобільного видавання. Вони привезуть продукти в села та селища, які особливо сильно постраждали внаслідок бойових дій – туди, де сьогодні людям особливо важко.
Дуже часто ми ставимо собі питання: чи хочу я перемогти? І дуже часто відповідаємо: так, хочу. Чи буває перемога в PR? Що це таке та навіщо вона? І чому вона важлива не тільки для того, хто з цим працює, але і для всього суспільства? В PR про благодійність не припиняється гаряча дискусія: чи потрібен він взагалі, чи ні?
Якщо на це дивитися з тієї позиції, що в світі треба робити добро, а потім кидати його у воду, то тоді так, не потрібен. Але якщо говорити про саму суть благодійності, то ми відкриваємо абсолютно іншу тему: чому в соціальній сфері потрібна благодійність. Одна з головних причин полягає в тому, що в світі завжди буде нерівність. Нерівність доступу до медицини, до продуктів, до можливостей. Так влаштований світ, ми не можемо його змінити.
Переселенцям: Все про тимчасове житло
В Україні в січні 2018 року в законодавство, що регулює порядок надання громадянам житла для тимчасового користування, були внесені зміни. Тепер внутрішньо переміщені особи (ВПО), що не мають у власності житла на підконтрольній території України, або житло яких непридатне для проживання, мають право отримати з фондів житла для тимчасового проживання в користування житлове приміщення. Що таке тимчасове житло, де і кому воно надається, за яких умов і що для цього треба, пояснили в Громадській організації «Донбас-SOS».
«Ліки дітям»: як отримати допомогу?
Допомогти важкохворим дітям, утримати хворобу в стадії ремісії та не допустити, щоб дитина стала інвалідом – головні завдання проекту «Ліки дітям». Рятівні медикаменти вже отримали 1286 дітей, які страждають на епілепсію, діабет і астму. Таким діткам Штаб регулярно видає життєво потрібні препарати. Допомогу можуть отримати діти до 14 років, які проживають на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей, а також діти-переселенці, які проживають на мирних територіях Донецької та Луганської областей. Основні напрямки допомоги – протиастматичні та протисудомні препарати.
Всесвітній день здоров'я: Гуманітарний штаб допомагає рятувати дитячі серця
Всесвітній день здоров'я цього року проходить під гаслом «Здоров'я для всіх», оскільки доступність медицини – основоположний принцип Всесвітньої організації охорони здоров'я, яка заснувала це свято.
Приблизно чотири мільйони жителів Донбасу сьогодні потребують медичної допомоги, але не мають до неї доступу. У них взагалі нема вибору між їжею і лікуванням. Понад мільйон людей на сході України постійно недоїдають. Вони намагаються вижити. Уже четвертий рік цим людям допомагає Гуманітарний штаб Ріната Ахметова.
Переселенцям-пенсіонерам: Все про фізичну ідентифікацію в Ощадбанку
Дуже часто під час проходження фізичної ідентифікації в Ощадбанку права пенсіонерів-переселенців порушуються. Так, у відділеннях банку можуть нав'язувати платні послуги або вимагати додаткові документи, не передбачені законодавством України. Благодійний фонд «Право на захист» підготував матеріал, в якому зібрані рекомендації з проходження фізичної ідентифікації в Ощадбанку.