Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Медики Кривого Рогу отримали апарати ШВЛ експертного класу від Фонду Ріната Ахметова

08.12.2020

8 грудня Фонд Ріната Ахметова і компанія Метінвест передали два апарати штучної вентиляції легенів виробництва Франції Криворізькій міській лікарні № 7. Вручення відбулося в рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні», який став частиною програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів».

– Рінат Ахметов першим прийшов на допомогу країні і виділив 300 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусною інфекцією. Державні лікарні почали отримувати необхідне обладнання від Фонду Ріната Ахметова і бізнесів групи SCM ще в лютому. Медикам передано понад 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту та витратних матеріалів, 337 тисяч експрес-тестів. У регіональні опорні лікарні поставлено більше тисячі одиниць медичного та лабораторного обладнання, в тому числі понад 190 апаратів ШВЛ. Вони вже рятують життя в медичних установах 22 регіонів, – сказала Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Представник компанії Метінвест Дмитро Мурашко висловив упевненість, що боротьба з коронавірусною інфекцією вимагає об'єднання зусиль суспільства, бізнесу і влади.

– Точкова допомога не здатна стримати поширення COVID-19. Фонд Ріната Ахметова спільно з компанією Метінвест у тісній співпраці зі штабами протидії коронавірусу системно допомагають Кривому Рогу. І серед такої допомоги – забезпечення лікарень необхідним обладнанням, що стало дефіцитним у всьому світі, – сказав Дмитро Мурашко.

Генеральний директор Північного гірничо-збагачувального комбінату компанії Метінвест Андрій Скачков нагадав, що лікарня №7 Кривого Рогу раніше отримала чотири апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова і бізнесів SCM.

– Сьогодні передаємо ще два, аби лікарі могли врятувати якомога більше людських життів. Хочу побажати всім нам здоров'я, – сказав Андрій Скачков.

Медичний директор міськлікарні №7 Леонід Ганошенко підкреслив, що у медзакладі вже вилікували майже 400 хворих на коронавірус і близько 700 пацієнтів з пневмоніями.

– Без сучасного обладнання зробити це було б неможливо. Апарати, які ми отримуємо від Фонду Ріната Ахметова, сьогодні і які отримали раніше, допомагають рятувати життя. Це сучасні апарати експертного класу з інтелектуальним режимом. Вони до мінімуму зводять вплив людського фактора, дозволяють оцінити параметри пацієнта і самостійно регулюють подачу кисню. Окреме спасибі за онлайн-тренінги, організовані Фондом, – сказав Леонід Ганошенко.

Разом із апаратом ШВЛ лікарі відділення інтенсивної терапії отримали комплекти медичного спецодягу, пошиті для них за індивідуальними розмірами на спецзамовлення Фонду.

 «Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Більше про допомогу Фонду Ріната Ахметова країні в боротьбі з COVID-19 читайте в оглядових матеріалах:

1. Зупинити коронавірус в Україні: хроніка допомоги Фонду Ріната Ахметова країні

2. Боротьба з коронавірусом: як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні зупинити епідемію. Частина 2

3. Допомогти країні впоратися з глобальними викликами. Частина 3