Фонд Ріната Ахметова передав сучасний апарат ШВЛ лікарні ім. Горбачевського в Херсоні
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--3a423b7272f30f18abc375622107a0c45400f67c/photo_2020-11-17_12-19-19.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22photo_2020-11-17_12-19-19.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27photo_2020-11-17_12-19-19.jpg)
Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Горбачевського отримала висококласний апарат штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова.
– Ще в лютому Рінат Ахметов виділив 300 мільйонів гривень на допомогу країні в боротьбі з COVID-19. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину. Для ефективної роботи Фондом було створено проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні», який не має аналогів в країні. Це найбільша, системна і масштабна приватна ініціатива, спрямована на допомогу державним медичним установам у боротьбі з коронавірусом. Ключовим елементом в рамках проєкту стала закупівля для державних лікарень понад 200 суперсучасних апаратів ШВЛ. Саме апаратів ШВЛ українська медицина потребувала найбільше. Незважаючи на дефіцит високотехнологічного медичного обладнання в світі, Фонд Ріната Ахметова зумів закупити і привезти його в Україну, – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.
За її словами, понад 180 висококласних апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова вже надійшли в опорні державні лікарні в регіонах країни.
– Хочу подякувати Фонду Ріната Ахметова за апарат штучної вентиляції легенів, завдяки якому ми будемо надавати своєчасну допомогу в повному обсязі хворим на коронавірус, – зазначила заступниця директора Херсонської лікарні Олена Тимошенко.
До слів подяки приєднався глава Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв.
– У цій лікарні працюють з дуже важкими випадками коронавірусу. Тому такі подарунки сьогодні особливо є цінними. Хочу сказати спасибі меценатам і благодійникам, які допомагають закладам охорони здоров'я області. Тільки разом, об'єднавши зусилля, ми можемо допомогти лікарям, які сьогодні на передовій боротьби з коронавірусом, – сказав Юрій Гусєв.
У свою чергу директор департаменту охорони здоров'я Херсонської ОДА Віктор Короленко підкреслив важливість допомоги Фонду:
– Це обладнання дійсно дарує життя людині. Воно використовується в критичних ситуаціях, коли це життєво необхідно.
Разом із апаратом ШВЛ лікарі відділення інтенсивної терапії отримали комплекти медичного спецодягу, пошиті для них за індивідуальними розмірами на замовлення Фонду.
«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються у боротьбі з епідемією в усіх областях.
Більше про допомогу Фонду Ріната Ахметова країні в боротьбі з COVID-19 читайте в оглядових матеріалах:
1. Зупинити коронавірус в Україні: хроніка допомоги Фонду Ріната Ахметова країні
2. Боротьба з коронавірусом: як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні зупинити епідемію. Частина 2
3. Допомогти країні впоратися з глобальними викликами. Частина 3