Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова передав сучасний апарат ШВЛ лікарні № 2 Житомира

27.11.2020

Лікарня № 2 ім. В.П. Павлусенка в Житомирі отримала висококласний апарат штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова. На таку техніку тут чекали і лікарі, і пацієнти.

– Коли Україна опинилася перед загрозою пандемії, державна система охорони здоров'я була не готова до нового виклику. Не вистачало обладнання для надання допомоги хворим з ускладненнями від коронавірусу, засобів захисту для медиків і експрес-тестів. Першим на допомогу країні прийшов Рінат Ахметов, який ще в лютому виділив 300 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України. Ключовий елемент допомоги в рамках проєкту Фонду Ріната Ахметова «Боротьба з COVID-19 в Україні» – це закупівля понад 200 суперсучасних апаратів ШВЛ для державних лікарень. Незважаючи на дефіцит високотехнологічного медичного обладнання в світі, Фонд Ріната Ахметова зумів закупити і привезти його в країну. 187 апаратів передано медикам, і вони вже рятують життя пацієнтів з важкими ускладненнями від коронавірусу, – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Практично відразу після передачі до апарату ШВЛ від Фонду був підключений пацієнт, який екстрено потребував вентиляції легенів.  Директор лікарні Ігор Кухарук подякував за допомогу та наголосив на її важливості:

– Велике спасибі Фонду Ріната Ахметова за настільки своєчасну допомогу нашому лікувальному закладу. Даний апарат ШВЛ буде застосовуватися в щоденній роботі для надання допомоги та порятунку життів наших пацієнтів.

Як зазначила заступниця голови Житомирської обласної державної адміністрації Наталія Остапченко, це вже не перша допомога Ріната Ахметова для регіону.

– Тепер ми ліпше підготовлені до боротьби з пандемією, у нас є такий апарат ШВЛ. Тепер наші лікарі можуть надавати більш якісну допомогу. Сподіваюся, він допоможе зберегти не одне життя, – сказала Наталія Остапченко.

Разом із апаратом ШВЛ лікарі відділення інтенсивної терапії отримали комплекти медичного спецодягу, пошиті для них за індивідуальними розмірами на спецзамовлення Фонду.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Більше про допомогу Фонду Ріната Ахметова країні в боротьбі з COVID-19 читайте в оглядових матеріалах:

1. Зупинити коронавірус в Україні: хроніка допомоги Фонду Ріната Ахметова країні

2. Боротьба з коронавірусом: як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні зупинити епідемію. Частина 2

3. Допомогти країні впоратися з глобальними викликами. Частина 3