Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова і ДТЕК передали сучасний апарат ШВЛ лікарні Подольська в Одеській області

19.11.2020

Подільська центральна райлікарня в Куяльнику отримала вискокласний апарат штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова та компанії ДТЕК.

– Системність і масштабність проєкту Фонду Ріната Ахметова «Боротьба з COVID-19 в Україні» стали безпрецедентними для країни. Державні лікарні отримали від Фонду, ФК «Шахтар» і бізнесів групи SCM більше 1 тисячі одиниць медичного та лабораторного обладнання, в тому числі більш ніж 180 апаратів штучної вентиляції легенів. Це обладнання по-справжньому рятує життя пацієнтів з важкими ускладненнями від коронавірусу. Апарати ШВЛ передані медустановам 14 регіонів України, але географія проєкту постійно розширюється. На цьому тижні його учасниками стали ще дві області зі складною епідеміологічною ситуацією – Херсонська й Одеська. Фонд спільно з місцевою владою відібрали кілька лікарень, які отримають сучасні апарати ШВЛ. Ці медустанови є опорними, в них лікують перш за все хворих з діагностованим COVID-19, – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

У свою чергу представник ДТЕК Олександр Фоменко зазначив, що коли Україна стикнулася з пандемією, Рінат Ахметов першим прийшов на допомогу країні.

– 300 мільйонів гривень направлено на допомогу країні в боротьбі з коронавірусом. Створено проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні», який став частиною програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Ключовим елементом проєкту стала закупівля для державних лікарень понад 200 сучасних апаратів ШВЛ. Це реанімаційне обладнання високого класу, яке рятуватиме життя людей і після завершення пандемії, – сказав Олександр Фоменко.

Голова Куяльницької громади Сергій Паламарчук подякував за допомогу:

– Хочу сказати велике спасибі безпосередньо Рінату Ахметову за ту допомогу, яку він зараз надає. В цей час вона особливо нам потрібна. Ситуація дуже непроста,  в таких умовах апарати штучної вентиляції легенів життєво необхідні. Спасибі, що не забуваєте Одеську область.

Нова апаратура вразила медиків своїми характеристиками. Про важливість такої допомоги розповів головлікар лікарні Сергій Вовк:

– Сьогодні особлива подія. До нас приїхав Фонд Ріната Ахметова з чудовим подарунком. Це унікальний апарат ШВЛ експертного класу, який буде допомагати пацієнтам з коронавірусом. Величезна подяка!

З початку епідемії коронавірусу сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова отримали державні лікарні у Львівській, Івано-Франківській, Луганській, Запорізькій, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Рівненській, Закарпатській та Харківській областях, а також у Києві.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Більше про допомогу Фонду Ріната Ахметова країні в боротьбі з COVID-19 читайте в оглядових матеріалах:

1. Зупинити коронавірус в Україні: хроніка допомоги Фонду Ріната Ахметова країні

2. Боротьба з коронавірусом: як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні зупинити епідемію. Частина 2

3. Допомогти країні впоратися з глобальними викликами. Частина 3