Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова і ДТЕК передали медикам Новоайдару два апарати ШВЛ експертного класу

25.09.2020

23 вересня лікарі Новоайдарської багатопрофільної лікарні (Луганська область) отримали два апарати штучної вентиляції легенів виробництва Франції від Фонду Ріната Ахметова і ДТЕК. Устаткування закуплено в рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні», який став частиною великої програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів».

– Рінат Ахметов виділив на боротьбу з коронавірусною інфекцією 300 мільйонів гривень. Допомогу отримали державні лікарні в 16 регіонах України. Головною медичною потребою медиків залишаються апарати штучної вентиляції легенів, тому Фонд Ріната Ахметова закупив одразу 204 апарати ШВЛ високого класу, з яких понад 120 вже передано до клінік і рятують життя пацієнтів з важкими ускладненнями. Луганська область одержала від Фонду Ріната Ахметова вже 14 апаратів. Раніше медики регіону також отримали 30 000 експрес-тестів для визначення коронавірусу і 25 000 одиниць засобів індивідуального захисту, – сказала Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Директор ДТЕК Луганська ТЕС Борис Сафонов подякував медикам за самовіддану працю і зазначив що обладнання, яке передається, стане для лікарів надійним помічником:

– Сьогодні Фонд Ріната Ахметова і ДТЕК передають медикам Новоайдару два висококласних сучасних апарати ШВЛ. Разом з тим, ці апарати прості в підключенні та використанні, а також в значній мірі виключають вплив людського фактора. Тому передані апарати можуть бути використані відразу ж після установки, що дуже важливо в умовах пандемії, коли рятувати життя потрібно тут і зараз.

Голова Луганської обласної державної адміністрації Сергій Гайдай зазначив, що Фонд Ріната Ахметова надав регіону найбільшу допомогу.

– На жаль, бюджет області не дозволяє забезпечити всі лікарні всім необхідним. Тому допомога, яку надав Фонд Ріната Ахметова, дуже своєчасна. Особливо зараз, коли починається друга хвиля пандемії. Велике спасибі, – сказав Сергій Гайдай.

Директор Новоайдарської багатопрофільної лікарні Дмитро Гречишкін подякував Фонду Ріната Ахметова за допомогу:

– Від усіх співробітників кажу: спасибі за цю допомогу. Дуже важливо мати обладнання, що буде допомагати рятувати життя.

З початку епідемії коронавірусу сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова отримали державні лікарні у Львівській, Івано-Франківській, Луганській, Запорізькій, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Рівненській, Закарпатській та Харківській областях, а також у Києві.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Більше про допомогу Фонду Ріната Ахметова країні в боротьбі з COVID-19 читайте в оглядових матеріалах:

1. Зупинити коронавірус в Україні: хроніка допомоги Фонду Ріната Ахметова країні

2. Боротьба з коронавірусом: як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні зупинити епідемію. Частина 2

3. Допомогти країні впоратися з глобальними викликами. Частина 3