ТОП-новини тижня: порядок перетину лінії зіткнення дітьми, допомога матерям-одиначкам, призначення та відновлення соцвиплат переселенцям, переоформлення електронної перепустки
Цього тижня, 18–24 липня, найпопулярнішими серед відвідувачів нашого сайту стали такі теми:
Порядок перетину лінії зіткнення дітьми
Перетин лінії зіткнення дітьми, що не досягли 16-річного віку, відбувається за правилами перетину державного кордону України, затвердженими постановою КМУ від 27.01.1995 № 57. За загальними правилами, в’їзд дитини на непідконтрольні території здійснюється за згодою обох батьків (усиновлювачів) та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними.
Допомога матерям-одиначкам: куди звертатися переселенці?
За інформацією Схід SOS, право на отримання допомоги мають: одинокі матері, які не перебувають у шлюбі; одинокі усиновителі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішення про усиновлення дитини), немає запису про батька/матір або запис про батька/матір проведено в порядку, встановленому органом державної реєстрації актів цивільного стану, за вказівкою матері/батька/усиновителя дитини; мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.
Чи схильні ви до психосоматичних симптомів і захворювань? Новий онлайн-тест
Психологи Гуманітарного штабу Ріната Ахметова запустили новий онлайн-тест. Питальник допоможе зрозуміти, чи схильні ви до психосоматичних симптомів і захворювань.
98% переселенців залишаться без допомоги через недосконалість законодавства, – громадські працівники
Громадські працівники впевнені, що з 20 липня через брак механізму реалізації постанови КМУ орієнтовно 1 мільйон 700 тисяч переселенців залишаться без допомоги – правозахисники пропонують Мінсоцполітики скасувати перевірки ВПО й доопрацювати законодавство. Про це пише ІА «Вчасно».
ЗАПИТАННЯ ПСИХОЛОГУ: мою дочку називають жаднюгою
Запитання: Нашій донечці 2,7 року. Коли ми йдемо на прогулянку, вона обов’язково бере одну з улюблених іграшок із собою. Якщо йде грати до інших дітей, категорично відмовляється давати свою іграшку пограти. Мені часто ніяково, оскільки інші батьки й діти називають її жаднюгою. Пробую вмовляти, це не допомагає. Якщо відбираю силою, вона засмучується, плаче і прогулянка зіпсована. Як бути?
Комісії з перевірки переселенців: до кого будуть приходити й що будуть робити?
Юристи Донбас СОС розповіли про те, як будуть працювати комісії з перевірки переселенців.
Як переоформити електронну перепустку?
7 липня 2016 року виповнився рівно рік із моменту офіційного запуску сайту з оформлення електронних дозволів (перепусток) для перетину лінії зіткнення в Донецькій і Луганській областях. Водночас волонтери Донбас СОС нагадують, що термін дії електронного дозволу – 1 рік із моменту оформлення.
Чи є у вашої дитини схильність до психосоматичних хвороб? Новий онлайн-тест
21 липня психологи Гуманітарного штабу Ріната Ахметова запустили новий онлайн-тест для батьків. Питальник допоможе зрозуміти, чи є у вашої дитини схильність до психосоматичних хвороб.
Донецька область: двоє дітей поранено в результаті розриву снаряда
21 липня двоє дітей постраждали від розриву снаряда в селі Дмитрівка Шахтарського району Донецької області. Під час гри на вулиці діти знайшли снаряд, який розірвався в них у руках.
Мирне літо – дітям Донбасу: приймання заявок завершено
22 липня Гуманітарний штаб Ріната Ахметова завершив реєстрацію на програму «Мирне літо – дітям Донбасу – 2016». Уже в серпні 500 дітей вирушать на оздоровлення до дитячих таборів.
Право на землю: можливість отримати земельну ділянку є в кожного
Багато хто не знає, що згідно з Конституцією України та Земельного Кодексу України кожен громадянин України має право на отримання безкоштовної земельної ділянки. Процедура її отримання не проста, але цілком реальна.
Що потрібно знати переселенцям про призначення і відновлення соціальних виплат?
Переселенці, залишаючись однією з найбільш уразливих категорій населення, не завжди встигають відслідковувати швидкі зміни в законодавстві. У цьому матеріалі Informator.media разом із фахівцями благодійної організації «Схід SOS» розповість, що потрібно знати про призначення та відновленні соцвиплат з урахуванням останніх змін у законодавстві України.