98% переселенців залишаться без допомоги через недосконалість законодавства, – громадські працівники
Громадські працівники переконані, що з 20 липня через брак механізму реалізації постанови КМУ приблизно 1 мільйон 700 тисяч переселенців залишаться без допомоги – правозахисники пропонують Мінсоцполітики скасувати перевірки ВПО й доопрацювати законодавство. Про це пише ІА «Вчасно».
Проблеми ВПО і їх розв’язання вчора обговорили представники громадських організацій на прес-конференції «Перевірка вимушених переселенців із Донбасу і Криму від Мінсоцполітики: обіцянки й реальність».
Громадські працівники вважають, що через брак механізму реалізації постанови Кабміну № 365 від 8 червня, яким визначено нові порядки отримання допомоги і проведення перевірок ВПО, з 20 липня буде припинено всі соціальні виплати й пенсії для переселенців.
«Ситуація залишається критичною. Ми вимагаємо від Мінсоцполітики визнати, що вони провалили виконання перевірок. Для цієї роботи в них просто забракло кадрів», – зазначив голова громадської організації «Соціальна молодь» Андрій Тимошенко.
За офіційними даними, перевірку пройшли тільки 30 тисяч переселенців, що становить 2% від загальної кількості ВПО. Всього Мінсоцполітики налічує 1,7 мільйона зареєстрованих переселенців. Тобто 98% переселенців перевірку не пройшли.
Правозахисники пропонують Міністерству соціальної політики виступити ініціатором скасування перевірок ВПО спеціальними комісіями.
Крім цього, громадські працівники впевнені, що ця політика держави щодо ВПО змусить переселенців повертатися на непідконтрольну територію.
«У заручниках опинилися приблизно 1 мільйон 700 тисяч громадян України. Люди змушені повертатися. Міністерство зобов’язане ініціювати скасування постанов щодо перевірок і розробити ефективний механізм щодо відновлення виплат…», – заявив голова громадського руху «Земляки» Геннадій Борисичев.