Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

5 кроків до дитини з порталу «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова

За два перших тижні нового року спеціалістам програми «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова надійшло 41 запитання від користувачів порталу. Значна частина з них – про конкретних діток та їхні діагнози, а також по те, як відбувається процедура усиновлення. Тому ми вирішили ще раз нагадати, які основні кроки слід зробити майбутнім батькам, аби всиновити дитину з бази порталу «Сирітству – ні!».

Крок 1.

Якщо ви є громадянами України, спершу треба звернутися з письмовою заявою про взяття вас на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання. До заяви також додається пакет документів. Детальніше про те, як отримати статус кандидатів в усиновлювачі, можна почитати, перейшовши за посиланням.

Крок 2.

Якщо ви вже отримали статус кандидатів в усиновлювачі і якусь дитину (чи кількох) із бази «Сирітству – ні!» бачите у своїй родині, маєте право зателефонувати спеціалістам служби у справах дітей (контакти вказані в кожній анкеті) та домовитися про зустріч. Фахівцю слід назвати номер анкети дитини, аби він зміг зрозуміти, про кого саме йде мова.

Крок 3.

На зустрічі фахівці служби у справах дітей ознайомлять вас з історією життя та станом здоров’я дитини. Зауважимо, що спеціалісти програми «Сирітству – ні!» не володіють такою інформацією.

Крок 4.

Якщо після розмови зі спеціалістом ви вирішили познайомитися з дитиною, фахівець служби у справах дітей видасть вам направлення для встановлення контакту з нею. Разом із фахівцем служби у справах дітей за місцем проживання/перебування дитини ви відвідаєте заклад, поспілкуєтеся з його керівництвом, ознайомитесь із оригіналами документів на дитину, станом її здоров’я, особливістю поведінки тощо. Безпосереднє знайомство з дитиною відбувається в присутності фахівця служби у справах дітей та представників закладу. У подальшому спілкування з дитиною ви здійснюватимете самостійно.

Крок 5.

У разі встановлення контакту між вами та дитиною адміністрацією закладу складається відповідний акт, який надається службі у справах дітей за місцем розташування закладу. Тоді ви маєте право готувати та подавати до суду (за місцем проживання/перебування дитини) позовну заяву про усиновлення.

Звичайно, це лише 5 основних кроків до дитини. Якщо ви вирішили усиновити, ми радимо детально ознайомитися з Постановою Кабінету Міністрів України № 905 Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей.

Нагадаємо, що свої запитання спеціалістам програми «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова можна поставити тут.