Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

ЯК СТАТИ КАНДИДАТОМ В УСИНОВЛЮВАЧІ?

 

Спеціалісти програми «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова продовжують відповідати на запитання, які отримують найчастіше. Сьогодні мова піде про те, як стати кандидатом в усиновлювачі.

Громадянам України, які бажають усиновити дитину, треба звернутися з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання. Заява може бути написана в присутності працівника служби у справах дітей та засвідчена ним.

До заяви додаються такі документи:
1) копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
2) довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами державної податкової служби;
3) копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;
4) висновок про стан здоров’я кожного заявника, складений за встановленою формою;
5) засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним із подружжя);
6) довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;
7) копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Копії документів, зазначених у підпунктах 1, 3 і 7, засвідчуються працівником служби у справах дітей, який здійснює прийом документів.

У разі усиновлення дитини одним із подружжя висновок про стан здоров’я та довідка про наявність чи відсутність судимості подаються кожним із подружжя.

Заява вважається поданою, якщо до неї додані всі зазначені документи.

Строк дії документів становить один рік із дня їх видачі. По закінченню строку дії будь-якого з документів його необхідно поновити та долучати до справи кандидатів в усиновлювачі.

Після подання документів служба у справах дітей протягом 10 днів:
- перевіряє документи на відповідність вимогам законодавства;
- проводить бесіду з заявниками, роз’яснює їм права та обов’язки кандидатів в усиновлювачі, усиновлювачів, правові наслідки усиновлення, порядок здійснення контролю за умовами проживання усиновлених дітей;
- відвідує заявників за місцем їх проживання та складає акт обстеження житлово-побутових умов;
- розглядає питання про можливість заявників бути усиновлювачами та готує відповідний висновок;
- у разі позитивного рішення ставить заявників на облік кандидатів в усиновлювачі та видає їм висновок про можливість бути усиновлювачами.