Звук тиші. Блог Дмитра Блінова
Ще зі шкільної програми кожен знає, що здорова людина пізнає світ і спілкується з ним за допомогою шести основних органів чуття. Мабуть, очі та вуха – «найпомітніші» з них. Тому що ми звикли довіряти тому, що бачимо, і мислимо образами, які формуються саме картинками, котрі ми спостерігали в житті. І, звичайно, кожна така картинка мала б звучати. Людині, яка народилася і виросла повністю здоровою, важко зрозуміти тих, кому пощастило менше. Ми, з добрим зором і слухом, часто навіть не замислюємося, як це – не чути голосу мами або ніколи не бачити, яка вона на вигляд, не мати можливості насолодитися співом птахів чи музикою, милуватися морем, хмарами чи заходом.
Фонд Ріната Ахметова допомагає різним людям: реабілітує поранених дітей, допомагає встановлювати імпланти малюкам із вадами серця, забезпечує ліками дітей з Донбасу, які страждають на астму й епілепсію, доставляє набори виживання жителям «сірої зони». Їхня подяка – безцінна. Але найяскравіше проявляються емоції дітей, яким Фонд допоміг почути світ. Саме учасники проекту «Рінат Ахметов – дітям. Тепер я чую» перетворюються на очах. Варто лише слуховому апарату опинитися у вушках – і їхні очі наповнюються сльозами щастя. Тому що вони відкрили для себе щось велике, цікаве, неймовірне. Щось приховане від них раніше.
Але є й такі, кому допомогти вже не можна. Це дорослі, які погано чують, свого часу не отримали слухових апаратів і не навчилися розуміти «звичайних» людей. Їх багато. За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, приблизно 10% населення Землі мають ті чи інші порушення слуху. Звичайно, повністю глухих людей куди менше. Але вони є. Вони ходять серед нас. Їх часто не беруть на роботу, вони не можуть знайти друзів і соціалізуватися. Але суспільство може змінити ситуацію та допомогти людям зі слабким слухом стати щасливішими. Для цього потрібно геть небагато: навчитися спілкуватися з ними, не тикати в людей пальцями, не сприймати їх як білих ворон. Вони такі самі, як ми.
Фонд Ріната Ахметова запускає проект «Спілкування без бар’єрів». Це відеорубрика, вести яку буде Анастасія Чала – дівчина, якій у три роки поставили діагноз «двостороння глухота IV ступеня». Попри вердикт лікарів Настя змогла соціалізуватися, знайти друзів (і кохану людину) серед тих, хто чує, і реалізовуватися в житті. У роликах Настя розповість про елементарні правила спілкування з глухими та з людьми зі слабким слухом.
Закликаю всіх перестати вважати людей з проблемами слуху інопланетянами. Скажіть їм жестом: «Привіт, як справи?» Така дрібниця для вас, а так приємно для людей зі слабким слухом! Дивіться відео проекту на майданчиках Фонду Ріната Ахметова в соціальних мережах, щоб дізнатися більше про «звук тиші».