Здорові дитячі сердечка. БЛОГ Римми Філь, координаторка Гуманітарного штабу Ріната Ахметова
У фокусі Фонду Ріната Ахметова завжди були діти. Власне кажучи, з них і почався Фонд. Діти-сироти, важко хворі дітки… Фонд, а тепер Гуманітарний штаб, допомагає в комплексному лікуванні, у проведенні операцій, у забезпеченні засобами реабілітації.
З приходом війни на Донбас допомога дітям стала одним із ключових напрямів роботи Гуманітарного штабу і стала особливо актуальною. Адже діти страждають від бойових дій найсильніше. За офіційними даними ЮНІСЕФ, за час конфлікту постраждали 580 тисяч дітей.
Щорічно понад 1000 тяжкохворих дітей отримують адресну допомогу від Штабу. Допомога в лікуванні, забезпечення життєво важливими ліками дітей, хворих на цукровий діабет, бронхіальну астму.
Наш досвід уже дозволяє робити висновки, які ліки зараз найпотрібніші для діток Донбасу. Найбільшим попитом серед стали протисудомні препарати: Штаб видав 857 наборів для дітей, які страждають на епілепсію і ДЦП. Також діти отримали: 677 наборів протиастматичних препаратів, 231 набір інсуліну і 503 набори тест-смужок.
Історії тих, кому допомагає Штаб Ахметова, дуже зворушливі та трагічні. Восьмирічна Діана, переселенка з Горлівки, живе з родиною в Маріуполі. На епілепсію страждає від народження, дівчинку мучать часті напади. Напад може початися в будь-який момент, щоразу наслідки непередбачувані. Через слабість Діана весь час лежить, до школи ходити не може. Щоб позбутися нападів, дитині необхідно регулярно приймати ліки, купити які сім’я не має змоги. На місяць тільки на таблетки сім’я витрачає понад тисячу гривень, непідйомна сума для переселенців, у яких кожна гривня на рахунку.
А 9-річний Богдан, теж з епілепсією, так і залишився жити в Єнакієвому. Напади задухи смертельно небезпечні. Перший напад стався 5 років тому, дитина почала задихатися уві сні. Це тривало 20 хвилин. Хлопчик опинився в реанімації. Згодом до задухи додалися судоми. З початком конфлікту завозити на НКТ такі ліки перестали. Лікар порадив звернутися до Гуманітарного штабу. По ліки сім’я їхала через лінію дотику в Бахмут (Артемівськ).
Особлива програма – допомога пораненим дітям. Напевно, це найскладніша програма. У базі ГШ – 195 дітей, які дістали поранення. 57 дітей минулого року пройшли курс лікування й отримали засоби реабілітації.
Й ось сьогодні ми в Штабі відкрили новий проект адресної допомоги діткам. Він називається «Здорове серце».
Його важливість складно недооцінити. Як і всі програми Штабу, її мета – врятувати життя дитини. У цьому разі дитини, у якої діагностовано ваду серця. Штаб надає допомогу на придбання дорогого оклюдера для проведення операцій на серці. Вартість його – приблизно 100 тисяч грн.
Програма розрахована на допомогу діткам із Донецької та Луганської областей. Операція проводиться дуже щадним, ендоваскулярним методом і вважається малотравматичною. Хірург не буде розрізати грудну клітку. Він зробить невеликий надріз на стегні дитини і введе в нього гнучку трубку. На її кінці прикріплений пристрій, який скидається на мініатюрну парасольку з двох дротяних дисків. Він називається оклюдером. Коли парасолька досягає отвору в міжпередсердній перегородці, то лікар відкриває її і фіксує в отворі. Лікарі розповідають, що під час подібної операції дітки навіть дивляться мультики.
З 2014 року Штаб спільно з лікарями врятував вже 25 маленьких сердечок.
Один із таких діток – шестирічний Давид із села Сергіївка Донецької області. Його діагноз – вторинний дефект міжпередсердної перегородки (вада серця). Хлопчик із багатодітної сім’ї, де виховується п’ятеро дітей. У серпні минулого року під час огляду дитини в педіатра лікар звернув увагу на шуми в серці. Після обстеження й консультації кардіолога було поставлено діагноз. На початку жовтня хвороба почала прогресувати – дірочка в міжпередсерді стала збільшуватися. Необхідно було терміново проводити операцію. Гуманітарний штаб надав допомогу на придбання оклюдера для проведення операції в Київському інституті імені Амосова.
Кількість звернень та їх важливість показали необхідність системної роботи з такими недугами. Так народився проект «Здорове серце».
Перший сертифікат Штаб вручив дворічному Роману Набоку із сел. Комишуваха Луганської області. Малюкові поставили діагноз наприкінці листопада минулого року. Необхідна була термінова операція. Оплатити її в сім’ї, де ростуть четверо дітей, не було можливості. Штаб Ахметова взяв допомогу маленькому Ромі на себе.
У лютому буде проведена операція дворічній Мілені з Лисичанська, у якої також діагностували вроджену ваду серця.
Допомагати тим, кому найважче, – завжди було й залишається основною філософією допомоги і Фонду, і Штабу Ріната Ахметова. Найскладніше і найважче діткам. І ми дуже хочемо, щоб здорові дитячі сердечка були щасливі.