«Запитай у лікаря»: все, що потрібно знати про коронавірус
Фонд Ріната Ахметова спільно з телеканалом «Україна» в 2021 році продовжує проєкт «Запитай у лікаря».
Він реалізується в рамках проєкту Фонду «Боротьба з COVID-19 в Україні», що став частиною програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». На сьогоднішній день своєю думкою з українцями поділилися дев'ять провідних фахівців. Ефіри з ними вже подивилися понад мільйон глядачів.
– Що таке коронавірус, як уникнути загрози зараження і що робити в разі хвороби? Ці питання залишаються актуальними, тому Фонд Ріната Ахметова і телеканал «Україна» продовжують проєкт «Запитай у лікаря». Це щотижневі онлайн-зустрічі з провідними медиками України на діджитал-майданчиках Фонду. Ви можете дізнатися у кваліфікованого експерта про особливості COVID-19, отримати чітку і зрозумілу відповідь про те, як поводитися в сьогоднішніх реаліях. Учасниками проєкту вже стали фахівці національного рівня: головний анестезіолог України Сергій Дубров, педіатр Євген Комаровський, лікарі Світлана Гук і Віталій Соколов. Перша зустріч в 2021 році відбулася з професоркою, завідувачкою кафедри епідеміології Національного університету ім. О. Богомольця Іриною Колесниковою, – розповіла Юлія Єршова, директорка з комунікацій Фонду.
За словами Ірини Колесникової, сьогоднішня статистика поширення коронавірусу не відображає реальної ситуації. Одна з причин – відсутність єдиної електронної бази тестування.
– За кількістю госпіталізованих обстановка не поліпшується. Але ви бачите, що відбувається і в країнах Європи: посилюють локдаун, незважаючи на початок масової вакцинації. Це і суворі штрафи, і поліцейські патрулі. Крім того, на жаль, багато українців не дотримуються карантинних норм. Для чого потрібен локдаун? Це означає – залишатися вдома, не виходити на вулицю або супермаркет без крайньої необхідності. Якщо я сиджу вдома, навіщо мені нові шкарпетки? Поки над нами нависла ця загроза, потрібно дотримуватися обережності, – підкреслила професор.
За її словами, не варто забувати про прогнози щодо подальшого поширення епідемії. Навіть через британський штам вірусу:
– Він більше пантеогенезний, і ми вже можемо говорити, що в цьому році він стане домінуючим. Також велику роль відіграють перевантажені виробництва та ціна вакцин, не всі країни можуть дозволити собі їх придбати. Це обмежує можливість створення колективного імунітету. Більш того, ми не знаємо, якою буде його тривалість. Можливо, це буде, як з грипом, коли необхідна щосезонна вакцинація.
Нагадавши про грип, експерт зазначила цікаву деталь: одночасно захворіти на цю недугу та коронавірус практично неможливо.
– Два різних віруси не можуть розмножуватися в одній клітині. Тому переважати буде лише один.
Ірина Колесникова наголосила, що правильне харчування, як вважають деякі, не є додатковим захистом від коронавірусу. Більш того, імунітет здорової людини сам здатний за себе постояти.
– Потрібно розуміти, наскільки харчування правильне. Ви ж не знаєте, які фрукти або ягоди ви купуєте. Скільки цукру в них міститься, – зазначила Ірина Колесникова.
Ще більше цікавої інформації – в повному записі трансляції ефіру з експертом. Бесіда з професоркою Іриною Колесниковою доступна за посиланням https://fb.watch/2_SVkRd2WQ/
Проєкт «Запитай у лікаря» реалізується спільно з телеканалом «Україна». Ефіри з фахівцями проходять щотижня, дати і час онлайн-зустрічей будуть публікуватися в анонсах на сторінках Фонду Ріната Ахметова у соціальних мережах. У коментарях до анонсів також можна ставити запитання.