Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: як хворіють на «Омікрон»

11.02.2022

Фонд Ріната Ахметова продовжує всеукраїнський проєкт «Запитай у лікаря». Це щотижневі онлайн-зустрічі з провідними медичними експертами України на діджитал-майданчиках Фонду. Під час прямих трансляцій усі охочі можуть запитати у запрошеного лікаря про різні аспекти проблеми COVID-19 та отримати чітку, аргументовану відповідь, якій можна довіряти на 100%. «Запитай у лікаря» – це зрозумілі відповіді на складні питання.

На цей раз експертом проєкту стала лікарка-пульмонолог, терапевтка Інна Жук. Експертка розповіла, в чому особливості нового штаму «Омікрон».

– При легкому перебігу захворювання температура може триматися лише в перші дні. Потім стабілізується і не підвищується. Пацієнт почувається відносно задовільно, при цьому може зберігатися втома та слабкість. Характерний сухий, інтенсивний кашель. При середньому ступені зараження особлива увага приділяється пацієнтам із хронічними захворюваннями, а також старше 65 років. Якщо в таких випадках температура зберігається протягом кількох днів – це вже ймовірність тяжчого перебігу хвороби, – пояснила Інна Жук.

Вона додала, що з важкою формою хворі перебувають у стаціонарі чи реанімації. Як ускладнення у них зустрічається задишка і тромбози. Інна Жук також пояснила, чим відрізняється бактеріальна пневмонія від вірусної.

– Насамперед – збудником. Від цього відрізняються патологічні процеси в організмі й, відповідно, лікування. До речі, наразі існує вакцина, яка захищає від 13 штамів збудників бактеріальної пневмонії, – зазначила Інна Жук.

Лікарка також розповіла, в чому особливості ковідної пневмонії.

– Це особливий тип ураження легень. У даному випадку в патологічний процес залучається тканина легень, стінки та судини альвеол. Запалення поширюється на всі структури легень, що беруть участь у газообміні. Він порушується, і відбувається недостатнє насичення крові киснем, – сказала експертка.

За весь час виходу в ефір «Запитай лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова контент проєкту переглянули понад 21 млн разів. Раніше експертами онлайн-трансляцій стали такі відомі фахівці, як кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

«Запитай у лікаря» – частина проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні». На боротьбу з коронавірусом Рінат Ахметов витратив півмільярда гривень. За 16 років роботи Фонд Ріната Ахметова допоміг вижити 8 млн людей.

Переглянути відеозаписи трансляцій з досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Facebook, а також у YouTube.