Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: все про коронавірус від провідних лікарів країни

13.08.2021

Проєкт «Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова ‒ це цикл прямих трансляцій про COVID-19 з кращими медичними експертами країни. Цього разу новим експертом проєкту стала лікарка-терапевт, гастроентерологиня, завідувачка ковідного відділення Владислава Романюк.

За її словами, щоб знизити ризик ускладнень від коронавірусу, потрібно заздалегідь приділити увагу своєму здоров'ю. Зокрема, якщо йдеться про профілактику захворювань шлунково-кишкового тракту, необхідно регулярно проходити скринінги та профогляди.

‒ Людина повинна і сама займатися своїм здоров’ям. Якщо у неї невилікувані гастрит або інша гастроентерологічна хвороба, то при коронавірусі вони неминуче загостряться, а організм втратить багато ресурсів. Тому ставтеся відповідально до себе, ‒ говорить Владислава Романюк.

Експертка розповіла, що коронавірус особливо небезпечний для людей із запаленнями кишківника або такими хронічними недугами, як хвороба Крона та недиференційовані коліти.

‒ Якщо такий пацієнт буде в стадії ремісії, то все буде добре і медики з цим впораються. Однак якщо відбуваються постійні загострення і нераціонально використовуються антибіотики, то така ситуація вимагатиме нашої підвищеної уваги. Тоді в першу чергу лікарі проводять додаткові обстеження, а також дуже раціонально підходять до вибору антибіотиків та терапії в цілому. Наприклад, гормонами. Такі ситуації ‒ складні, ‒ пояснила Владислава Романюк.

Разом з тим вона закликала не демонізувати антибіотики. Головне ‒ не займатися самолікуванням.

‒ Якщо людина отримує антибіотик у необхідному дозуванні згідно  з рекомендацією лікаря, то ніякі органи і системи організму від цього не страждають. Так що пробіотики можна залишити аптекарю. Просто давайте нормально і здорово харчуватися, не будемо забувати про кисломолочні продукти і йогурти, ‒ зазначила лікар.

Владислава Романюк додала, що нераціональне застосування антибіотиків може призвести до антибіотик-асоційованої діареї, коліту і навіть до смертельних випадків.

Серед гостей попередніх ефірів проєкту «Запитай у лікаря» ‒ кардіолоиняг, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; відомий педіатр країни Євген Комаровський; учений-біохімік Сергій Комісаренко; імунолог Центру громадського здоров'я МОЗ Олександр Заїка; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші. Загальне охоплення проєкту вже склало 14 мільйонів.

Переглянути записи щотижневих онлайн-зустрічей із лікарями, які розповідають про симптоми коронавірусу, препарати, які призначають пацієнтам із підтвердженим COVID-19, особливості харчування хворих, останні світові тренди в лікуванні коронавірусу та багато іншого, можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook, а також в YouTube.