Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: тиск і стан крові при COVID-19 – у зоні особливої уваги

18.02.2022

Фонд Ріната Ахметова в рамках проєкту «Запитай у лікаря» продовжує інформаційну кампанію про коронавірус. Провідні медичні експерти України розповідають про міжнародний досвід боротьби з епідемією, розвіюють забобони та доступно говорять про те, як захистити себе. Черговою гостей прямого ефіру проєкту стала асистентка кафедри паліативної та хоспісної медицини НУОЗ ім. П.Л. Шупика Зоя Максимова.
За її словами, одним із ускладнень ковіду є порушення згортання крові.

– Ми маємо на це звертати увагу. Є певні аналізи, які потрібно здавати, коли дізналися, що хворі на COVID-19. Пацієнтам призначаються відповідно до цього певні препарати. Як я вже говорила, у людей похилого віку також може бути зниження тиску, запаморочення і навіть втрата свідомості, – пояснила лікарка.

Вона також розповіла, чому необхідно контролювати підвищення тиску:

– Якщо він підвищений, ми маємо скоригувати препарати, які знижують тиск, і давати їх людині. Пояснювати, чому потрібно приймати препарати, що впливають на згортання крові, та препарати, що контролюють тиск. Якщо ми виміряємо тиск уранці та ввечері, і ми бачимо, навпаки, зниження тиску, ми пацієнту скасовуємо препарати, які він приймає гіпотензивно, і контролюємо, щоб не сталося втрати свідомості.

Зоя Максимова розповіла, яким є оптимальний варіант реабілітації людини зрілого віку після ковіду.

– Я думаю, що потрібно більше жити звичайним життям, харчуватися повноцінно, на дієтах сидіти не треба, раціон повинен включати вітаміни, білки. Людина не повинна худнути. Має бути помірна фізична активність, прогулянки на свіжому повітрі. І для людей похилого віку все ж таки дуже важливо утримуватися від візитів у місця скупчення людей, – додала експертка.

За весь час виходу в ефір «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова контент проєкту переглянули понад 21 млн разів. Раніше експертами онлайн-трансляцій стали такі відомі фахівці, як кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

«Запитай у лікаря» – частина проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні». На боротьбу з коронавірусом Рінат Ахметов витратив півмільярда гривень. За 16 років роботи Фонд Ріната Ахметова допоміг вижити 8 млн людей.

Переглянути відеозаписи трансляцій з досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Facebook, а також в YouTube.