«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: скільки підвидів має Омікрон
Фонд Ріната Ахметова продовжує всеукраїнський проєкт «Запитай у лікаря». Це щотижневі онлайн-зустрічі з провідними медичними експертами України на діджитал-майданчиках Фонду. Під час прямих трансляцій усі охочі можуть запитати в запрошеного лікаря про різні аспекти проблеми COVID-19 та отримати чітку, аргументовану відповідь, якій можна довіряти на 100%. «Запитай у лікаря» – це зрозумілі відповіді на складні питання.
На цей раз експертом проєкту стала лікарка-пульмонолог, терапевтка Інна Жук. Вона підтвердила, що новий штам вірусу здатний по-особливому шкодити організму.
– Уже відомо, що Омікрон може викликати біль у вухах та запалення верхніх дихальних шляхів, як і запалення носа, – зазначила Інна Жук.
Вона також прокоментувала інформацію про підвид нового штаму «Омікрон».
– Взагалі Омікрон ‒ це термін, який поєднує кілька підвидів коронавірусу. На сьогоднішній день переважає Омікрон ВА1. Але з країн Азії та Європи все частіше надходить інформація про часті випадки ВА2. Його ще називають невидимим, але поки що відомо про нього дуже мало, – сказала Інна Жук.
Експертка пояснила, якими є зараз критерії самоізоляції.
– Буквально кілька днів тому Міністерство охорони здоров'я України змінило терміни самоізоляції. Зараз при легкому перебігу захворювання йдеться про п'ять днів. Якщо ж респіраторні симптоми, такі як біль у горлі та кашель, зберігаються – краще продовжити самоізоляцію до повного їх зникнення, –сказала Інна Жук.
Вона зазначила, що при легкому перебігу коронавірусу не варто зловживати медпрепаратами:
– При легкому перебігу ковіду ніяких спеціальних ліків приймати не потрібно. Можна приймати вітаміни груп В та D. Вони допомагають організму впоратися з коронавірусною хворобою. Також при температурі вище 38 градусів можна приймати жарознижувальні засоби. Можна приймати знеболююче, – сказала Інна Жук.
За весь час виходу в ефір «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова контент проєкту переглянули понад 21 млн разів. Раніше експертами онлайн-трансляцій стали такі відомі фахівці, як кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.
«Запитай у лікаря» – частина проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні». На боротьбу з коронавірусом Рінат Ахметов витратив півмільярда гривень. За 16 років роботи Фонд Ріната Ахметова допоміг вижити 8 млн людей.
Переглянути відеозаписи трансляцій з досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook, а також в YouTube.