«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: чим небезпечний ковід для людей похилого віку
Фонд Ріната Ахметова продовжує всеукраїнський проєкт «Запитай у лікаря». Це щотижневі онлайн-зустрічі з провідними медичними експертами України на діджитал-майданчиках Фонду. Під час прямих трансляцій усі охочі можуть запитати в запрошеного лікаря про різні аспекти проблеми COVID-19 та отримати чітку, аргументовану відповідь, якій можна довіряти на 100%. «Запитай у лікаря» – це зрозумілі відповіді на складні питання.
Черговим експертом проєкту стала асистентка кафедри паліативної та хоспісної медицини НУОЗ ім. П.Л. Шупика Зоя Максимова. Вона розповіла, що загострення хронічних хвороб у літньої людини може бути симптомом коронавірусу. Лікар пояснила, на що також слід звертати увагу.
– Такі пацієнти астенізовані, у них не такий імунітет, як у молоді. При цьому в літніх людей може не підвищуватися температура, але знижується тиск. Відзначається слабкість та прояви деменції. Можуть плутатися думки. Все це також може бути симптомами коронавірусу, – пояснила експертка.
Зоя Максимова додала, що в зону особливого ризику потрапляють люди похилого віку з низкою діагнозів.
– Це пацієнти з супутніми хронічними патологіями, такими як цукровий діабет чи хвороба Альцгеймера. Це можуть бути люди з хронічними обструктивними захворюваннями легень або з емфіземою. Доведено, що в людей віком від 65 років ковід протікає набагато важче, ніж у сорокарічних, – розповіла лікарка.
Зоя Максимова зазначила, що окрему увагу необхідно приділяти лежачим хворим.
– У них після перенесеного коронавірусу можуть відбуватися ускладнення респіраторної системи та порушення дихання. У такому разі людина стає киснезалежною й іноді без цієї підтримки не зможе жити далі. Пацієнти втрачають апетит і вагу, їм потрібна підвищена увага. Фіксується задишка, – сказала експертка.
За весь час виходу в ефір «Запитай лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова контент проєкту переглянули понад 21 млн разів. Раніше експертами онлайн-трансляцій стали такі відомі фахівці, як кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.
«Запитай у лікаря» – частина проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні». На боротьбу з коронавірусом Рінат Ахметов витратив півмільярда гривень. За 16 років роботи Фонд Ріната Ахметова допоміг вижити 8 млн людей.
Переглянути відеозаписи трансляцій з досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook, а також в YouTube.