Високе мистецтво стає ближчим
У Musée des Beaux-Arts de Lyon знайшли незвичайний спосіб привернути увагу аудиторії до музейної колекції – роздивитися 16 картин в ультрависокій якості.
Така інноваційна демонстрація творів мистецтва допомагає краще зрозуміти роботу художників, їхні думки та дії, гру форм, світла та кольорів. Це занурення у деталі шедевра (один мільярд пікселів!) у деяких випадках супроводжується додатковою інформацією, текстовими коментарями чи відео.
Усе це стало можливим завдяки співпраці з компанією EnDétail. З початку 2013 року більше десятка робіт було сфотографовано, оброблено та викладено (на сайтах музею та EnDétail, у соціальній мережі). Партнери спільно відбирали картини, а список перевіряли фахівці. Завдяки цьому він містить твори різних періодів і жанрів, відображаючи багатство та різноманітність колекції музею і демонструючи передові технології у галузі фотографії.
Проект існує також і на просторах соціальної мережі Facebook.
Серед картин, доступних у високій якості, є: «Сад в Кью» Каміля Піссарро, «Дівчина з блакитною стрічкою» Ренуара, «Великий ринок в Харлемі» Герріта Беркхейде, роботи Альфреда Сіслея, Жан Батіста Каміля Коро, Паоло Веронезе й інших. Окремо слід відзначити чотири роботи Яна Брейгеля Старшого: «Чотири стихії: Повітря», «Чотири стихії: Вода», «Чотири стихії: Земля» і «Чотири стихії: Вогонь».
Організатори ставили перед собою кілька цілей і завдань. Такі фотографії дозволяють розглянути все до найдрібніших деталей і відкривають широкий спектр можливостей, включаючи створення скріншотів з надзвичайно великим наближенням, що, безумовно, може зацікавити громадськість. Це новий погляд на твори мистецтва, який спонукає людей вперше прийти до музею або повернутися, щоб помилуватися шедевром наживо.
Таке детальне збільшення творів дозволило організувати віртуальні ігри. Наприклад, на своїй сторінці в соціальній мережі музей розмістив картину Герріта Беркхейде «Великий ринок в Харлемі», створену у 1673 році, з 14 помилковими деталями: мобільним телефоном у руці одного з персонажів, тату, телевізійною антеною, пляшкою з колою, сучасними баками для сортування сміття тощо. Метою гравців було виявлення усіх фальшивих елементів картини.
За словами музейників, ступінь залучення онлайн-аудиторії музею до цієї гри перевершила найсміливіші очікування.
Тому вони повторили акцію у Facebook з картиною Брейгеля Старшого «Чотири стихії: Вогонь», де навмисне припустилися 7 помилок (на ній, наприклад, з’явилися купюра у 50 євро, ножиці, сучасні монети тощо). Результатом стали 20 184 перегляди та велика кількість відвідувань сторінки. Перша п'ятірка, що правильно зазначила хибні деталі, отримала по 2 квитки на нову виставку музею.