Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Улюблена картина Йоркшира

15.04.2014

Yorkshire Regional Museums Hub разом з агентством Sumo розробив проект просування колекції живопису, названий Yorkshire's Favourite Painting («Улюблена картина Йоркшира»). Кампанія була успішно проведена у 2011–2012 рр. і сприяла початку широкого обговорення картин з колекції. Вона спонукала людей ділитися своїми улюбленими роботами, обговорювати і коментувати їх.

Ідея полягала в тому, щоб запропонувати людям поглянути на їх улюблені роботи з колекції музею і рекомендувати зробити своє власне прочитання. Провівши кілька фокус-груп, до яких увійшли професійні куратори, постійні відвідувачі музею і люди, для яких ця тема зовсім далека, організатори проекту склали список зі ста найбільш популярних творів. З точки зору хронологічної приналежності вибрані роботи варіювалися від полотен XVII століття до робіт сучасних абстракціоністів.

Сайт, розроблений під проект, полегшував пошук творів за місцем і часом створення. Користувачі могли вибрати найбільш вподобані твори і прокоментувати свій вибір, відповівши на питання, чому та чи інша картина знаходить відгук у їх душі. Усі коментарі відображалися на сторінці твору. Трансляція в соціальні мережі дозволяла у кожному окремому випадку розширити дискусію.

  • Ідея проекту, – розповідає Ерік Хілдрю, керівник відділу маркетингу і комунікацій Museums Sheffield (Музеї Шеффілду), головного партнера Yorkshire Regional Museums Hub, – базується на вкрай простому спостереженні: практично у кожного з’являються думки з приводу живопису, і вони абсолютно не обов'язково мають підкріплюватися якимись спеціальними знаннями з історії мистецтва. Більшість людей розмірковують про твір мистецтва, виходячи з того, чи хотіли б вони мати його у власній вітальні. І це абсолютно легітимний підхід. Нам цікава реакція відвідувачів сайту саме тому, що цікаво розібратися в цих самих підходах, у причинах, з яких нам більше подобаються одні роботи і менше – інші.

Сайт був розроблений таким чином, щоб користувачі могли переглянути зображення у гарній якості за допомогою легкої навігації. Таким чином, музейникам вдалося створити справжню онлайн-галерею. Важливо сказати, що проект Yorkshire Regional Museums Hub був орієнтований швидше на ту категорію відвідувачів, яка в принципі відвідує виставки, але робить це зрідка і «повноцінним музейним життям» не живе.

  • Це така серединна категорія, – розмірковує Хілдрю. – Люди, які, за великим рахунком, досить освічені, цікавляться образотворчим мистецтвом і легко орієнтуються у музеях, але все ще – за рядом обставин – рідко їх відвідують. Одна з причин, з яких для нас вкрай важлива кампанія, проведена Sumo, – це популяризація нашої справи, що дозволяє «достукатися» до аудиторії, яка потенційно може стати нашою.


Проект «Улюблені картини Йоркшира» також підтримувався великою рекламною кампанією у ЗМІ та маркетинговими матеріалами всередині галерей. Наприклад , тематичними маршрутами експозицією або ящиками для голосування, встановленими під картинами, що увійшли до 100 відібраних. У заході містився й елемент здорової конкуренції – найпопулярніші тексти, присвячені картинам, були зібрані в шорт-лист, з якого за допомогою голосування були обрані переможці. Вони отримали надруковану у високій якості копію свого улюбленого твору.

Таким чином, ця кампанія підкреслює одну дуже важливу деталь: цифрові канали (як, наприклад, сайт разом із вдалим використанням соціальних медіа) дозволяють музеям керувати дискусією навколо їхніх колекцій або поточних виставок. Це може бути дуже корисним інструментом у багатьох відношеннях – і в сенсі залучення аудиторії, і в сфері краудсорсинга, і в популяризації музейного життя в цілому.