Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

У Музеї Шептицького представили раритети музейної колекції

11.11.2013

У Національному музеї ім. А. Шептицького у Львові відкрилася виставка «За записом часу: реставрація творів у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького».

Історія реставрації пам’яток в Національному музеї  у Львові сягає часу його заснування (1905р.). Над пошкодженими іконами працювали львівські художники С. Дембіцький, М. Сосенко. З 1920-х рр. проблемами збереження мистецької спадщини займалися В. Пещанський, Я. Музика, Я. Марксен, Г. Онишко, С. Голян-Федорович, П. Лінинський. Новий етап розвитку реставраційної діяльності музею ознаменували 1970-і. Зокрема у 1977 році було утворено сектор реставрації як самостійний підрозділ музею. Це дозволило розширити реставраційну спеціалізацію, збільшити  штат художників-реставраторів та вивести на якісно новий рівень  не лише фондову, а й виставкову роботу.

На початку 1990-х рр. у структурі музею було створено реставраційний центр, невдовзі перейменований у відділ реставрації (1994). У його склад входило чотири  майстерні, в яких працювали понад сорок осіб. З 2003 року реставраційний відділ реорганізовано у науково-дослідний  реставраційний відділ НМЛ.

Професійні здобутки  художників-реставраторів упродовж останніх п’яти  років – це понад  п’ять тисяч відреставрованих творів, десятки підготовлених виставок у стінах НМЛ та інших музеїв України, Польщі, Італії, Румунії, США.

Експонована виставка «За  записом часу: реставрація творів у Національному музеї  у Львові імені Андрея Шептицького» демонструє творчий доробок художників-реставраторів графічного мистецтва, темперного живопису, олійного малярства, художньої тканини, поліхромної скульптури та декоративної різьби.

Реставратори темперного малярства  представлять низку раритетів із музейної колекції, більшість із яких досі не експонувалися.  Серед творів майстерні олійного живопису на особливу увагу заслуговує натюрморт «Заєць і птахи», «Портрет дами з діадемою», «Портрет духівника» та ін. Окрім творів Т.Шевченка, І.Труша, С.Гординського, М.Сосенка, цьогорічну експозицію графіки доповнють роботи всесвітньо відомих митців сходу Хіросіге Утагави та Масанбоу Кітао, а також ескіз «Воскресіння Лазаря» італійського майстра ХVI ст., Тінторетто (Якопо Робусті).

Джерело: https://lvivexpres.com/religion/2013/11/07/53875-muzeyi-imeni-sheptyckogo-pokazhut-dosi-nebacheni-mystecki-tvory-foto