Ти – Таня. БЛОГ Наталії Ємченко, директора зі зв'язків з громадськістю та комунікаціями СКМ
Ти – Таня. БЛОГ Наталії Ємченко, директора зі зв'язків з громадськістю та комунікаціями СКМ
Тобі 12 років. Твоє життя щодня залежить від приймання ліків. У тебе епілепсія. Але є мрії – одужати та займатися спортом. Тобі потрібна не тільки допомога, а й підтримка. Розуміння. Прийняття. Не співчуття. Точніше, не тільки воно.
Ми зі співчуттям ставимося до дітей із хронічними захворюваннями. Але, по суті, не розуміємо і десятої частки тих проблем і труднощів, з якими вони стикаються. Щоночі ти прокидаєшся від нападу. З початком війни твоє здоров'я різко погіршується. Тепер судоми зводять обличчя і ноги. Мама хапає докупи тебе, брата та сестру, тікаючи від війни зі Стаханова.
У тебе епілепсія та 2 мрії – танцювати та плавати. Але мріяти про це заборонили лікарі. А ліків, щоб купірувати напади, немає. Точніше, є. Але за всі гроші світу.
***
Астма, епілепсія, цукровий діабет – з цими захворюваннями без приймання ліків неможливо вижити. З такими діагнозами в Україні – сотні тисяч дітей. На охопленому бойовими діями Донбасі – їх тисячі. І скільки ще хлопчиків і дівчаток отримали важкі хронічні захворювання під час війни – не знає ніхто. Четвертий рік вони змушені шукати важкодоступні ліки, щоб пережити ще один день без нападу.
«Мільйони людей в центрі Європи залишилися без допомоги. У сотнях медичних установ немає обладнання і ліків», – це нещодавня заява Всесвітньої організації охорони здоров'я.
З початком бойових дій державна програма із забезпечення препаратами дітей-хроніків, що живуть на Донбасі, зникла. Просто припинила діяти. Діти виявилися непотрібними. Один на один з хворобою. У деяких селищах «сірої зони» та на непідконтрольній території діти залишилися без життєво необхідних ліків. Багато хто під обстрілами та в постійному стресі, від чого напади стають дедалі частішими та складнішими. Переселенці стикаються з довгою історією переоформлення документів. А чекати можуть далеко не всі діти.
Єдиний порятунок для Тані та інших таких дітей – волонтери та благодійники, які допомагають знайти потрібні медикаменти, оплатити лікування.
Досвід системної допомоги є у Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. Уже два роки діє і рятує проект «Ліки дітям». 1249 дітей, від немовлят до підлітків, отримують препарати. Запасом на 3 місяці. Для дітей з астмою, епілепсією, діабетом це шанс зберегти дієздатність, підтримати стан, у разі незапущених форм «перерости» хворобу. Це можливість жити.
Серед них – ти, Таня. Тобі 12 років. І у тебе епілепсія.