ТОП-новини тижня: гранти й безплатне медобслуговування для переселенців, контакти соцзабезів на Донбасі, як оформити перепустку або стати волонтером, флешмоб дітей-сиріт
Цього тижня, 26 вересня – 2 жовтня, найпопулярнішими серед відвідувачів нашого сайту стали такі теми:
Данська рада в справах біженців знову видає гранти переселенцям і жителям Донбасу
Данська Рада в справах біженців (Danish Refugee Council) проводить комплексну програму з підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а також осіб, які постраждали від конфлікту в Україні, що потребують допомоги для відновлення/розширення власного бізнесу. Далі.
Тест на емоційне вигорання батьків
Сьогодні, 26 вересня, психологи Гуманітарного штабу Ріната Ахметова запустили новий онлайн-тест для батьків. Питальник допоможе визначити наявність і оцінити рівень їх емоційного вигоряння. Далі.
Корисні контакти: соцзабези Донецької й Луганської областей
Публікуємо перелік контактів Управлінь праці та соціального захисту населення (соцзабезів) у Донецькій і Луганській областях. Далі.
«Ліки дітям»: як подати заявку на допомогу?
1 689 наборів спеціальних медикаментів уже отримали діти з Донбасу, які страждають на важкі хронічні захворювання. За програмою адресної медичної допомоги «Ліки дітям» препарати надав Штаб Ріната Ахметова. Далі.
Де отримати пільгову медичну допомогу переселенцям? Список Лікарень
Сайт «Донецькі новини» пропонує добірку контактів лікарень, у яких переселенці можуть отримати безплатне або пільгове медобслуговування. Далі.
Народжені серцем: зустріч прийомних сімей із Донбасу
28 вересня, напередодні Дня усиновлення, Фонд Ріната Ахметова зібрав на зустріч прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу з Донецької та Луганської областей. У заході взяли участь експерти у сфері захисту прав дітей Людмила Волинець, Світлана Клочко і психолог Марина Сорокіна. Далі.
Як відправити посилку через лінію дотику?
Волонтери Донбас СОС оновили список компаній, які перевозять посилки з і на непідконтрольну територію Донбасу. Далі.
40% переселенців коштів вистачає тільки на харчування – експерти
На сьогодні в Україні 1,7 мільйона внутрішніх переселенців. Майже 40% з них змушені економити навіть на харчуванні, ще 40% коштів вистачає тільки на їжу. Задовольнити всі потреби можуть тільки приблизно 20% внутрішньо переміщених осіб. Такі дані 28 вересня озвучила Анна Гвелесіані, аналітик Інституту демографії та соціальних досліджень, під час прес-конференції, присвяченої проблемам і потребам переселенців. Далі.
Як оформити електронну перепустку в зону АТО?
Якщо плануєте відвідати зону АТО й перетинати лінію зіткнення, у вас має бути відповідний дозвіл (перепустка). Його можна оформити самостійно через «Реєстр дозволів на переміщення осіб у районі проведення АТО» Служби безпеки України на сайті urp.ssu.gov.ua. Далі.
Як стати волонтером Гуманітарного штабу Ріната Ахметова?
Штаб Ріната Ахметова запрошує у свою команду волонтерів. На сьогодні нам потрібні. Далі.
«Ми чекаємо на маму й тата!»: у Києві пройшов флешмоб дітей з інтернатів
Сьогодні, 30 вересня 2016 року, у Києві відбувся флешмоб «Ми чекаємо на маму й тата!» за участю 100 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з інтернатів Київської, Житомирської та Чернігівської областей. Флешмоб, присвячений Дню усиновлення, провели Міністерство соціальної політики України та Благодійний фонд Ріната Ахметова. Далі.
В ООН закликали Україну не дискримінувати переселенців під час виплати грошей
Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН) закликає Україну не допускати дискримінації внутрішньо переміщених осіб під час виплати пенсій та інших соціальних виплат. Далі.
Як переселенцю не втратити соціальні виплати?
Законодавство, що регулює права та свободи внутрішньо переміщених осіб, постійно оновлюється. Зрозуміло, що не кожен вчасно може ознайомитися зі змінами. Внаслідок особливого правого положення внутрішньо переміщених осіб за ними закріплено обов’язок повідомляти уповноваженим органам про зміну тих чи інших обставин, які можуть вплинути на соціальні виплати. «Голос України» систематизував інформацію, яку бажано знати кожному переселенцю. Далі.
«Добрі справи»: проект для прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Як узяти участь?
Ініціативу Фонду Ріната Ахметова «Рік наставництва й усиновлення» вирішила підтримати газета «Сегодня». Запущено соціальний проект «Добрі справи». У межах цього проекту, до 19-річчя газети, редакція допомагає старшокласникам із прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу визначитися з їхніми майбутніми професіями. Далі.