Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

ТОП-5 українських музейних подій 2013

23.12.2013

 

Спеціально для сайту "Динамічний музей" експерти музейної сфери назвали п’ятірку українських найбільш значущих музейних подій-2013 

Владислав Піоро, Український центр розвитку музейної справи (м. Київ)

  1. Конгрес рисувальників у Національному художньому музеї України.
  2. Ніч музеїв у Харкові. Гарний приклад системного підходу та об’єднання зусиль різних учасників, причому не лише музеїв. Саме такий підхід найбільше відповідає ідеї цієї міжнародної акції.
  3. Парафраз 25-ти років Харківського літературного музею.
  4. Презентація книги «Грицько Чубай. П’ятикнижжя» у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів.
  5. Започаткування премії імені Бориса Возницького, хоча б тому, що українським фахівцям гостро бракує мотивації та широкого суспільного визнання їхньої подвижницької праці.

 

 

Світлана Остапова, Муніципальний музей особистих колекцій ім. О. В. Блещунова (м. Одеса)

  1. Проект «Новий подих культури: спадщина, наповнена життям мистецтва». Для учасників проекту були передбачені тренінги, майстер-класи та інші заходи в Україні, Грузії та Вірменії. Основна ідея – знайомство зі світовим та українським досвідом партнерства музеїв з різними громадськими організаціями для реалізації спільних культурних проектів.
  2. PROMUZEUM. Освітній проект, що дозволив співробітниками регіональних музеїв набути теоретичних знань та досвіду у питаннях створення якісного музейного продукту. 
  3. «ВЕЛИКЕ І ВЕЛИЧНЕ» у «Мистецькому Арсеналі» – гідний приклад широкомасштабної взаємодії з різними музеями.
  4. «Тихий протест» у Національному художньому музеї України – перша в історії незалежності виставка художників-сімдесятників.
  5. «Конгрес рисувальників» у Національному художньому музеї України – прекрасна ідея і гарне втілення.

А ще мені як одеситці не міг не сподобатися проект Національного музею «Одеський вікенд» :)

 




Тетяна Сосновська, Літературно-меморіальний музей-квартира П. Г. Тичини (м. Київ) 

  1. Цикл заходів до 25-річчя Харківського літературного музею. Були запроваджені цікаві, неординарні, новоформатні заходи. 
  2. Лабораторія з роботи з людьми, що мають обмежені можливості, Донецького краєзнавчого музею. Бажання співробітників музею робити це настільки ґрунтовно – варте уваги, на мою думку. 
  3. Робота художньо-меморіального музею Івана Труша з дитячою аудиторією. 
  4. Виставковий проект «Василь Кричевський. Між авангардом і традицією» в Національному художньому музеї України. 
  5. Багато зусиль до запровадження новоформатних робіт з відвідувачами доклав і наш музей. Зокрема, робота за межами музею, вуличні акції, флешмоби і залучення аудиторії до спілкування. Це те, що дало нам можливість дуже активізувати роботу музею влітку.