Суперсила для дітей. Рецепт від Фонду Ріната Ахметова. Блог Римми Філь
Скажіть, батьки, часто ви хвилюєтеся, тривожитеся за своїх дітей? Про їхні оцінки в школі, стосунки з однокласниками? А коли підходить час вибору вишу та майбутнього, ці переживання стають справою номер один для всієї родини.
Тепер уявіть, що дитину після школи покинули на самоті. Ні рідних, ні дбайливих сімейних порад і підтримки мами. Є інтернат, спільна кімната на всіх і повна невідомість попереду.
Щоб допомогти знайти себе, розкрити свій потенціал підліткам, котрі виховуються в інтернатних установах Донецької області, створено проєкт «Рінат Ахметов – Дітям. Твоя суперсила».
Це серія мотиваційних зустрічей з відомими та успішними людьми – зірками телеканалу «Україна». Мета таких зустрічей – показати на своєму прикладі, що успіх можливий, що мрії збуваються, що світ не завжди жорстокий. Для цього потрібно просто повірити в себе. В інтернати приїжджають не лише відомі люди, але й ті, хто теж виховувався в інтернаті, а тепер почав самостійне життя.
Одна з таких зустрічей відбулася в Маріуполі в рамках «круглого столу» – сучасно й по-дорослому. Його учасниками стали учні випускних класів трьох інтернатних установ міста, а також випускники цих інтернатів минулих років. Цього разу до команди амбасадорів приєднався телеведучий Максим Сікора.
Разом із Максимом вперше з учасниками мотиваційних лекцій зустрілися випускники інтернатів, які вже почали доросле життя. Своїм прикладом вони показали: треба вірити у свої сили та прагнути до визначеної мети.
Так, Анастасія Чала, яка мріяла в дитинстві стати психологом, вступила до Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара. «Я 12 років провчилася в інтернаті для дітей із порушеннями слуху, але коли постало питання, куди вступати, без роздумів вибрала не спеціалізований заклад, а звичайний виш. Зрозуміло, багато хто не приймав мене такою, яка я є, але я змогла це пережити й довести всім, що маю стільки ж прав бути щасливою, як інші люди. Усім дітям з інтернатів не потрібно соромитися цього факту. Вас визначає те, що закладено всередині, дістаньте це і зробіть вашим прапором», – ці відверті та щирі слова дівчини мотивують і надихають дітей.
Сьогодні в Анастасії активна життєва позиція, вона займається проєктом «Звук тиші», розробляє програму для занять мовою жестів і навчає її всіх охочих.
Нещодавній випускник Микола Жолудєв розповів, як пройшов шлях від інтернатного пацана до професійного спортсмена, переможця багатьох змагань, тренера з паверліфтингу: «Часто траплялося, що на шляху до мети в мене опускалися руки від найменших невдач. У такі моменти я відганяв відчай. Придумав спосіб боротися з невірою в себе. Зупинявся й думав, що коли мені вистачило сил розпочати цей шлях, це означає, вистачить і закінчити його».
Таких історій, насправді, дуже багато. Ігор Самотоєв, випускник одного з інтернатів Донецької області, вступив до Великоновосілківського лісового коледжу, а потім до Київського національного університету біоресурсів і природокористування України. Зараз Ігор обіймає серйозну посаду кризового менеджера в комерційній структурі, є регіональним фахівцем у галузі державної енергоефективності та відновлюваної енергетики.
Олександру Грому – 29 років. З них шість років провів у дитячому будинку. Вступив і закінчив Маріупольський морський ліцей, здобувши кваліфікацію «матрос 1 класу». Потім – факультет судноводіння Одеської морської академії. Працює другим помічником капітана, одружений і виховує двох дітей.
Ці історії – стрижневі для будь-якого підлітка, особливо з інтернату. І дуже-дуже важливо, щоб для цих дітей таких прикладів було багато. Саме тому Фонд Ріната Ахметова проводить особливий конкурс. Він для тих і серед тих, хто пройшов через систему інтернатів і нині сміливо крокує дорогою життя. Цей конкурс називається #МояІсторіяУспіху. І мета його – допомогти вихованцям інтернатів стати кращими й успішнішими! Він проводиться в соціальних мережах (Facebook, Instagram) і брати участь у ньому дуже просто.
Потрібно:
Підписатися на сторінки Фонду у Facebook (https://www.facebook.com/AkhmetovFDU) або Instagram (https://www.instagram.com/akhmetovfoundation/).
Поділитися своєю «Історією успіху»: опублікувати в соцмережах пост із відео або фото, де описати, якого результату ти досяг у спорті/науці/мистецтві або інших сферах життя.
Додати у Facebook або Instagram хештеги #МояІсторіяУспіху і #ФондРінатаАхметова. Позначити @AkhmetovFDU, щоб ми дізналися про «Твою історію успіху».
Найцікавіші історії будуть обрані журі Фонду, а їхні автори – нагороджені цінними призами (смартфон, планшет, екшн-камера).
Для всіх потенційних учасників хочеться сказати одну дуже важливу річ: ваш приклад може допомогти зрушити гори та знайти свій шлях багатьом хлопчикам і дівчаткам. Не забувайте про це!