Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Сьогодні – Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози

20.10.2021

В Україні 20 жовтня проводиться День боротьби з раком грудей. Для Фонду Ріната Ахметова протистояння онкологічним захворюванням у нашій країні протягом багатьох років – один з пріоритетів роботи.

– Фонд запустив програму «Рак виліковний» у 2008 році, і вона стала першою і наймасштабнішою в Україні програмою з надання допомоги дорослим онкологічним хворим. У її рамках допомогу отримали близько 400 тисяч українців (усього в Україні майже 1,2 млн людей хворіють на рак). Ідеться про закупівлю діагностичного обладнання в онкодиспансери України, закупівлю обладнання для проведення складних операцій, про запуск мобільних жіночих консультацій та багато іншого. До сучасного діагностичного обладнання, наданого Фондом Ріната Ахметова медустановам країни, отримав доступ кожен четвертий житель України, – розповіла Ірина Блажан, головна директорка програм Фонду.

Фонд Ріната Ахметова також провів широку просвітницьку кампанію щодо профілактики онкозахворювань, у тому числі й раку грудей. Запорука успішної боротьби з недугою – її рання діагностика. Тому було випущено цикл відеороликів, де лікарі закликали подбати про своє здоров'я і давали корисні поради. Наприклад, про першочергові симптоми, після виявлення яких слід негайно звернутися до фахівця. Серед них:

• ущільнення в молочній залозі;
• болі в грудях;
• хворобливий вигляд шкіри;
• набряк молочної залози.

Продовженням програми став проєкт #РАКНЕВИРОК, який напередодні 20 жовтня Фонд Ріната Ахметова розпочав спільно з журналом VOGUE за підтримки ЦУМ Київ. Він покликаний надати психологічну підтримку тим, хто вже бореться з хворобою. А також нагадати українкам про важливість регулярного обстеження, оскільки рання діагностика рятує життя і здоров'я. У рамках проєкту #РАКНЕВИРОК кращі онкологи та психологи країни розкажуть, як прийняти поставлений діагноз і почати боротьбу з хворобою.

– Я дуже рада, що сьогодні піднімається така важлива тема, як рак молочної залози. Це проблема, про яку говорить увесь світ, – вважає експертка проєкту, онкологиня, гінекологиня Ольга Білодід.

Проєкт #РАКНЕВИРОК також покликаний на прикладі реальних історій героїнь показати, що життя після діагнозу можливе, а рак можна перемогти. Усі історії героїнь проєкту про одне – як важливо для перемоги над онкологією навчитися жити, знаючи про діагноз. І самим жінкам, і їхнім сім'ям. Адже хвороба, на жаль, приходить не до однієї людини, а до всієї сім'ї.

Ви можете залишити свою історію перемоги над хворобою, пройшовши за посиланням https://akhmetovfoundation.org/rinat-ahmetov-poryatunok-zhyttiv/project/raknevyrok