Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова та Національний інститут раку уклали Меморандум про співпрацю

04.02.2022

Сьогодні, 4 лютого, Фонд Ріната Ахметова та Національний інститут раку (НІР) підписали Меморандум про співпрацю. Подія присвячена Всесвітньому дню боротьби з раком молочної залози. Мета Меморандуму – об'єднати зусилля для підвищення рівня профілактики та діагностики онкозахворювань в Україні.

‒ Фонд Ріната Ахметова має великий досвід надання допомоги людям із онкологічними захворюваннями. Ще в 2008 році Фондом була розроблена й протягом багатьох років діяла програма «РАК ВИЛІКОВНИЙ». Вона стала першою та наймасштабнішою в Україні програмою з надання допомоги дорослим онкологічним хворим. У її рамках Фонд допоміг вижити 1 мільйону жителів країни, а до сучасного діагностичного обладнання, наданого Фондом Ріната Ахметова медустановам країни, має доступ майже чверть мешканців України. Продовженням цієї програми став проєкт «РАКНЕВИРОК», який був запущений у жовтні минулого року. Його головне завдання – на прикладі реальних історій героїнь розповісти, що життя після діагнозу можливе, а рак можна перемогти, – розповіла Ірина Блажан, головна директорка програм Фонду.

Вона нагадала, що Фонд Ріната Ахметова та НІР вже довгий час пов'язують теплі та дружні стосунки. Адже ще 2012 року Фонд придбав та обладнав для інституту єдиний в Україні пересувний діагностичний комплекс «Мобільна жіноча консультація» на базі 18-метрового трейлера. Його завдання – масове обстеження жінок та виявлення на ранній стадії загрози життю.

‒ Ми щиро віримо, що наша спільна робота в рамках благодійного проєкту «Рінат Ахметов – Порятунок життів. Мобільна жіноча консультація» не лише продовжиться, а й стане відправною точкою для нових сфер співпраці. А також допоможе врятувати життя багатьох жінок, – додала Ірина Блажан.

У свою чергу, в.о. директора Національного інституту раку Андрій Шипко наголосив на важливості цієї події. За його словами, це крок на шляху загального протистояння до загрози всієї нації.

– Сьогодні знаковий день для Національного інституту раку. Разом із Фондом Ріната Ахметова ми розпочинаємо дуже добру й важливу справу – боротьбу за здоров'я наших жінок. Онкозахворювання хвилюють не лише пересічних людей, а й усю державу загалом. Тому хочу висловити подяку Фонду Ріната Ахметова за те, що він постійно підтримує, допомагає і робить все заради здоров'я людей. Дуже приємно працювати з вами, – сказав Андрій Шипко.

Він повідомив, що вже навесні цього року «Мобільна жіноча консультація» вирушить регіонами України для проведення профілактичних обстежень.
Фонд Ріната Ахметова також надав майданчик для найкращих онкологів та психологів країни, щоб допомогти жінкам швидше впоратися з першим шоком від поставленого діагнозу, прийняти його й розпочати боротьбу з недугою. А також нагадати українкам, що дуже важливо регулярно обстежуватися, адже рак може торкнутися кожного, а рання діагностика, щоправда, рятує життя та здоров'я.

Ознайомитись з матеріалами проекту, а також залишити свою історію, можна тут https://akhmetovfoundation.org/ru/rinat-ahmetov-poryatunok-zhyttiv/project/raknevyrok