Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Шостий рік під обстрілами. Блог Римми Філь

07.11.2019

 

Був звичайний день. Світило сонце, віяв приємний вітерець. Раптово почався обстріл. Снаряди щільно накрили селище Золоте. Люди кричали та поспішали сховатися в підвалах. Сім’я Наумових дістатися до льоху не встигла, бо бомби рвалися прямо в їхньому дворі. Вони впали в саду. Чули, що тільки так можна врятуватися від осколків і, не змовляючись, залягли між яблунь. Їхній пес весь цей час то жалібно скиглив, то злісно гавкав, а потім, коли вибухнуло всередині будинку після прильоту снаряда, зірвався з ланцюга й побіг до саду. Ліг поруч із господарями. І чекав разом із ними, коли все затихне.

Наумови вижили. Пес теж.

– Найстрашніше, що якби ми добігли до льоху, то загинули. Туди влучив снаряд, і всередині все вигоріло, – розповідає В’ячеслав, глава сім’ї.

А ось будинок не вцілів. Постраждали стіни, вікна, дах… В мить родина втратила все. В’ячеславу вже 70, відновити житло йому несила. Усе, що є цінного в Наумових, уміщається в сумці.

Майже всі місцеві в схожому становищі. Живуть без елементарних умов для життя. Без газу, без світла, без води. А ще – без аптек і магазинів. Але вони виживають. Уже шостий рік поспіль. Їм допомагає Фонд Ріната Ахметова, який регулярно доставляє не лише набори виживання, а й надію. Ця допомога все ще потрібна. Тому що за минулі роки людям не стало легше. Для багатьох ситуація тільки погіршилася – про це говорять і дослідження Фонду, і дані ООН.

Допомогою Фонду Ріната Ахметова сьогодні охоплені найбільш «важкодоступні» населені пункти вздовж лінії зіткнення. 85% жителів Донбасу, які отримують допомогу Ріната Ахметова, вважають, що не змогли б вижити без неї. Такими є дані дослідження Київського міжнародного інституту соціології.

Сьогодні про Золоте часто говорять по телевізору. Саме з цього селища почалося розведення військ. Наумови не знають, чим усе закінчиться. Просто вірять і сподіваються на мир. І дякують тим, хто про них не забуває.