Щасливий Версаль
Ідея проекту з'явилася під час візиту до замку майбутніх розробників додатку Стефані Геін (Stéphanie Gehin) і Леї Агостіні (Leya Agostini) з сім'ями.
- Поки ми гуляли замком, виявили, що чогось не вистачає: менш формального та строгого підходу до класичної обстановки 22-х кімнат, – розповідає Лея Агостіні.
- Екскурсія по замках і садах, на нашу думку, занадто академічна, – доповнила Стефані Геін.
- Ми прагнули зануритися в історію замку через веселі розповіді про нього. В той же час, відвідувачі визначного місця мають отримати корисну та цікаву інформацію, – продовжила Лея Агостіні.
Аби присвятити себе створенню програми, Лея Агостіні залишила компанію та посаду, яку обіймала протягом десяти років у відділі маркетингу у France Telecom Orange. Тим часом Стефані Геін взяла дворічну відпустку після десяти років роботи у маркетинговому відділі компанії Renault.
Їхнє дослідження тривало вісім місяців. За цей час вони відвідали музей більше тридцяти разів, працювали у бібліотеці та вивчили понад тисячі зображень і текстів з архівів. Три місяці вони писали тексти, які потім начитав їхній друг-актор. Розробка додатка коштувала 25 000 євро (розробником виступила компанія Mazedia). Підприємці звернулися за допомогою до краудфандінгової платформи KissKissBankBank, але повністю так і не досягли поставленої мети.
Наразі додаток продають за 2,69 євро в App Store і Google Play. 30% від отриманих коштів підуть на благодійність.
Додаток пропонує користувачам відкрити для себе замок у жартівливому ракурсі, забезпечивши «розважальний відтінок сучасності, зберігаючи при цьому серйозність».
- У замку, як в Ikea, є вхід і вихід, що позначають межі маршруту. Деякі кімнати більш популярні, ніж інші, – менш відомі приміщення ми схильні проходити занадто швидко. Зі «Щасливим Версалем» навіть менш гламурні частини стають захоплюючими, – розповідає Лея Агостіні.
- За словами засновниць, додаток проводить користувачів через усі 22 кімнати замку і дозволяє «наблизитися» до королів і «відкрити для себе повсякденне життя у Версалі».
Запропонований маршрут вдало поєднує анекдоти та деякі з неопублікованих раніше зображень. Також, що дивно і кумедно, усі вони були затверджені офіційним гідом замку. Користувачі дізнаються, звідки у Дзеркальній залі взялися кози та корови, чому Людовик XIV обожнював шампанське Dom Perignon, а його дружина Марія Терезія полюбляла шоколад з гострим перцем і багато іншого.
Оскільки замок не є єдиною пам'яткою Версаля, творці «Щасливого Версаля» також діляться своїми порадами щодо проведення часу у місті. У тому числі, пропонують рейтинг з 10 найкращих, на їхню думку, ресторанів. Нарешті програма дозволяє завантажити електронну карту, на якій можна резюмувати свій візит, відзначивши найбільш вподобані місця, відправити карту друзям або поділитися нею у соціальній мережі.
Лея і Стефані вже запропонували почати розробку аналогічних програм для собору Нотр-Дам-де-Парі, Ейфелевої вежі, музею Орсе та інших визначних туристичних пам'яток.