«Розпорядок дня в нас підпорядкований обстрілу. Звикли», — дочка онкохворої луганчанки, яка проходить лікування в зоні АТО
Людмила Олександрівна отримала допомогу від Гуманітарного штабу Ріната Ахметова на три курси хіміотерапії. Жінка змушена проходити лікування в домашніх умовах у зоні бойових дій.
Історія цієї родини скидається на тисячі інших. Люди, що залишилися в зоні бойових дій, виживають без засобів до існування. Але з надією, що все це якомога швидше закінчиться.
За словами Анни, дочки пенсіонерки, до «воєнного» укладу життя вони звикли: «Розпорядок дня в нас підпорядкований обстрілу. Вже приблизно знаємо, коли будуть стріляти. Тихо — щось робимо, решту часу в підвалі сидимо. Звикли. Тільки я за маму дуже хвилююся. У її стані переживання і тривога все тільки посилюють».
Півтора року тому в Людмили Олександрівни діагностували рак грудей. Пройшла 5 курсів хіміотерапії, але позитивної динаміки не спостерігалося. Жінка прийняла рішення пройти додаткове обстеження. Лікарі провели пункцію, і виявили іншу форму раку. Довелося міняти препарат. Після цього було тривале медикаментозне лікування і 4 курси хіміотерапії в Луганському обласному онкодиспансері. «Зараз мамі прописали новий імпортний препарат, який потрібно приймати довічно. Сподіваємося, що він допоможе зупинити хворобу», — розповідає Анна.
Кошти на лікування шукають усією сім’єю. У Брянці не виплачуються пенсії й зарплати. Сама Людмила Олександрівна, незважаючи на хворобу, продовжує працювати медсестрою у стоматології, але зарплату виплачують частково. Або затримують на кілька місяців. Дочка звернулася по допомогу до Гуманітарного штабу Ахметова. «Я працюю в ЖЕКу, але, як і мама, зарплату не отримую. Мій чоловік усе життя пропрацював на шахті «Ювілейна». Зараз вона зруйнована через бойові дії», — розповідає Анна. — У Брянці перебої з продуктами, дуже часто не буває хліба. Перебиваємося, економимо. Але якщо з продуктами так виходить, то ліки взяти ніде. Й у визволені міста за ними не виїдеш — немає грошей ні на дорогу, ні на їх придбання. Ми дуже вдячні Штабу Ріната Ахметова за допомогу. Препарат для нас дуже дорогий, непідйомний».
Волонтери доставили препарат до Брянки через два тижні після заявки. Зараз Людмила Олександрівна проходить лікування вдома. За словами дочки, у місцевій лікарні немає умов і персоналу. Медики бояться залишати людей із неважкими діагнозами у стаціонарі через загрозу обстрілів.