Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Захистіть своє життя! Як уберегти себе від раку – нове відео Фонду Ріната Ахметова

04.02.2020

4 лютого – Всесвітній день боротьби проти раку. Його мета – привернути увагу суспільства до глобальної проблеми онкозахворювань. Нагадати людям, наскільки вони небезпечні та знизити смертність від раку.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), більшість випадків смерті внаслідок онкологічних захворювань трапляється через рак легенів, шлунка, печінки, товстого кишківника та молочної залози.

В Україні, за даними Міністерства охорони здоров’я, понад мільйон онкохворих. Щороку рак виявляють у майже 140 тисяч осіб. Причому третина пацієнтів дізнаються про свій діагноз на пізніх стадіях, коли боротися із захворюванням надзвичайно складно. Своєчасна ж діагностика дозволяє  повністю вилікуватися від раку. А правильний спосіб життя – знизити ризик захворювання.

Проблемою профілактики та ранньої діагностики онкологічних захворювань Фонд Ріната Ахметова займається багато років. Так, у період з 2008-го по 2014 рік завдяки програмі «Рак виліковний» для онкологічних клінік України було придбано 15 одиниць медичної техніки. Вона стала першою і єдиною в країні масштабною програмою з надання допомоги онкологічним хворим. Вона стала першою і єдиною в країні масштабною програмою з надання допомоги онкологічним хворим та створила умови для ефективної роботи державної онкологічної служби і поліпшення якості діагностики та лікування онкохворих за допомогою новітнього обладнання та впровадження передового досвіду лікування раку.

Зокрема, завдяки програмі Фонду Ріната Ахметова «Рак виліковний» була придбана унікальна мобільна медична система - 18-метровий автопоїзд з встановленим мамографом і гінекологічним кабінетом для Національного інституту раку. А також спеціальні комп'ютерні томографи для онкологічних диспансерів на Західній Україні: Ужгороді, Львові, Волині, Рівному, Тернополі, Івано-Франківську, Хмельницькому та Чернівцях. Це обладнання дозволило виявляти на ранніх стадіях патології головного мозку, захворювання грудної клітини, судинні хвороби. Діагностику пройшли десятки тисяч людей.

У 2014 році, з початком конфлікту на сході України, Фонд Ріната Ахметова сконцентрував свою діяльність на допомозі і порятунку мільйонів жителів Донбасу. Разом з тим, Фонд продовжує просвітницьку роботу з проблеми і профілактиці онкології. Пропонуємо вашій увазі новий відеоролик, знятий в рамках соціальної кампанії по боротьбі з раком:

 

Крім того, важливо знати основні фактори ризику. Згідно з даними ВООЗ, близько 30% випадків смерті від раку викликані п'ятьма основними ознаками, що безпосередньо пов'язані зі способом життя людини:

·         вживання тютюну;

·         вживання алкоголю;

·         переїдання та зайва вага;

·         недостатнє вживання в їжу фруктів і овочів;

·         малорухливий спосіб життя.

Профілактика онкозахворювань

Відмова від тютюну, вживання якого є найважливішим чинником ризику розвитку раку.

Здорове харчування. Є зв’язок між зайвою вагою, ожирінням і багатьма типами цієї хвороби, як от рак стравоходу, ободової та прямої кишки, молочної залози, слизової оболонки матки й нирок. Обмеження в їжі та вживання великої кількості фруктів і овочів може мати захисний ефект від багатьох ракових захворювань.

Регулярна фізична активність і підтримка здорової ваги тіла разом із правильним харчуванням суттєво знижують ризик розвитку раку.

 Обмеження вживання алкоголю. Регулярне вживання спиртних напоїв є чинником ризику розвитку багатьох типів раку, включаючи рак порожнини рота, глотки, гортані, стравоходу, печінки, ободової та прямої кишки, молочної залози. Ризик розвитку раку безпосередньо залежить від кількості вживаного алкоголю.