Роздягнути мумію
Нова виставка у стокгольмському Medelhavsmuseet (Музей старожитностей Середземномор'я та Близького Сходу) за допомогою 3D-моделей і гігантського сенсорного екрану дозволяє відвідувачам потрапити всередину стародавнього саркофагу.
Досягти бажаного ефекту «проникнення» авторам експозиції вдалося завдяки використанню комп'ютерної томографії (КТ). Загалом, використання КТ для проектів такого роду – загальновживаний метод, однак стокгольмський музей пішов далі та візуалізував віртуальний стіл для «розтинів».
У ролі столу виступає величезний сенсорний екран, який дозволяє відвідувачам розгорнути цифрову копію муміфікованого тіла, що, за відомостями, належало єгипетському жерцеві. Перед гостями музею, які самі керують зміною зображень на екрані, по черзі з'являються всі нашарування, в які мумія була «загорнута»: від саркофага до останків тіла. Масштаб і розворот зображення регулюються руками. Тому відвідувачі можуть запросто подивитися модель з будь-якого боку, наблизити окремі ділянки, щоб краще їх роздивитися, і повернутися до вихідного масштабу, аби скласти цілісне враження про процес муміфікації.
«КТ дає інформацію про те, що міститься всередині мумії, але ніяк не прояснює для нас інформацію про текстуру поверхонь. Тому ми продовжили процес вивчення за допомогою лазерного сканування і технологій фотограмметрії. Отримавши інформацію про поверхні, кольори і текстуру, ми зібрали всі дані в одну виставку», – ділиться історією проекту Томас Ріддел, вчений і дослідник Interactive Institute Swedish ICT (Стокгольм), який працював у складі команди розробників для виставки Музею старожитностей.
При підготовці цієї виставки були використані останні дослідницькі технології, що дозволило отримати максимально повне уявлення про унікальні експонати.
Крім того, КТ допомогла відтворити один з амулетів, знайдених всередині саркофагу. За допомогою технології 3D-друку модель амулета, який зображує сокола, була скопійована і відтворена в металі.