#Ракневирок Фонду Ріната Ахметова: все, що жінкам потрібно знати про онкозахворюваннях
Фонд Ріната Ахметова спільно з журналом VOGUE за підтримки ЦУМ Київ розпочав Всеукраїнський проєкт #РАКНЕВИРОК. Його мета ‒ надати психологічну підтримку тим, хто вже бореться з хворобою. А також нагадати українкам про важливість регулярного обстеження, оскільки рання діагностика рятує життя і здоров'я. У рамках проєкту #РАКНЕВИРОК кращі онкологи та психологи країни розкажуть, як прийняти поставлений діагноз і почати боротьбу з хворобою.
Гостею першого ефіру проєкту стала онкогінекологиня Ольга Білодід. За словами експертки, вже сам факт виявлення онкозахворювання є величезним стресом для жінки.
‒ Який би діагноз не обговорювався, будь то рак яєчника, шийки матки або молочної залози, ‒ це шок. Для будь-якої людини це страшний діагноз, почути його дуже боляче і несподівано. Тому діалог між лікарем і пацієнтом повинен завжди бути на високому рівні. Саме від цього буде залежати подальший хід подій, ‒ пояснила Ольга Білодід.
Експертка підкреслила, що для виявлення онкології на ранній стадії потрібно не так вже й багато зусиль. Головне ‒ регулярна профілактика.
‒ Наприклад, для шийки майки є скринінгові програми, які дозволяють виявити проблему на рівні передракової патології. Тобто тоді, коли ми можемо запобігти проблемі ще до її розвитку, ‒ сказала онкологиня.
Ольга Білодід відзначила, що медики постійно нагадують українкам про необхідність відвідування гінеколога.
‒ Кожна поважаюча себе жінка раз на рік повинна пройти ультразвукове обстеження молочної залози. Якщо їй до 40 років, то воно буде ультразвуковим. Якщо після 40, то золотим стандартом є мамографія. Також необхідно проходити тест на вірус папіломи людини та УЗД органів малого тазу. Власне, це все, ‒ повідомила лікарка.
Вона також підтвердила, що існує ризик спадкових онкозахворювань.
‒ Спадковий фактор розвитку раку молочної залози дуже значущий. Приблизно 15-20% жінок мають схильність до раку, якщо такі випадки були в роду раніше, ‒ пояснила Ольга Білодід.
Як розповіла головна директорка програм Фонду Ірина Блажан, проєкт #РАКНЕВИРОК також покликаний на прикладі реальних історій героїнь показати, що життя після діагнозу можливе, а рак можна перемогти.
‒ Ми віримо, що ці щирі історії підтримають тих, хто тільки починає важку боротьбу з раком, дадуть не тільки сили для битви з хворобою, але й віру в те, що хворобу можна перемогти. Всі історії героїнь проєкту про одне ‒ як важливо для перемоги над онкологією навчитися жити, знаючи про діагноз. І самим жінкам, і їхнім сім'ям. Тому що хвороба, на жаль, приходить не до однієї людини, а до всієї сім'ї, ‒ пояснила Ірина Блажан.
Ви можете залишити свою історію, пройшовши за посиланням https://akhmetovfoundation.org/rinat-ahmetov-poryatunok-zhyttiv/project/raknevyrok
#РАКНЕВИРОК Фонду Ріната Ахметова став логічним продовженням програми Фонду «РАК ВИЛІКОВНИЙ». Фонд запустив програму в 2008 році, і вона стала першою і наймасштабнішою в Україні програмою з надання допомоги дорослим онкологічним хворим. У рамках програми допомогу отримали близько 400 тисяч українців (усього в Україні майже 1,2 млн людей хворіють на рак). Мова йде про закупівлю діагностичного обладнання в онкодиспансери України, закупівлю обладнання для проведення складних операцій, про запуск мобільних жіночих консультацій та багато іншого. До сучасного діагностичного обладнання, наданого Фондом Ріната Ахметова медустановам країни, має доступ кожен четвертий житель України.