Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Пропускати через серце… Блог Римми Філь

30.01.2020

Коли займаєшся благодійністю, потрібно мати добре серце та міцні нерви. Бо інакше витримати такий водоспад горя просто неможливо. Жахливі історії, хворі на важкі недуги діти, дорослі на порозі смерті та їхні родичі, які щосили прагнуть допомогти близькій людині… З допомоги найбільш нужденним і почав свою роботу Благодійний Фонд Ріната Ахметова. Причому напрям «Адресна допомога» став визначальним і найбільшим. В основі однойменної програми, запущеної 2006 року в ці січневі дні, – принцип, що залишається непорушним донині: допомогти тут і зараз.

Із самого старту програми до Фонду пішли листи, дзвінки та звернення. Сотнями, тисячами. І в кожному – чийсь біль і надія. Фонд не залишався осторонь.

Програма «Адресна допомога» часто починала допомагати конкретній людині, але в підсумку це переростало в підтримку цілих установ. Наприклад, було придбано нове лікувально-діагностичне обладнання для міської лікарні Луганська, закуплено апарати штучної вентиляції легенів для чотирьох лікарень у Києві, Донецьку та Рівному, придбано обладнання для друку шрифтом Брайля для Національного університету «Львівська політехніка». А ще Фонд підтримав проект «Мультфільми для незрячих», створив аудіокурси «Лекції для медичних коледжів» для студентів із глибоким порушенням зору, оснастив амбулаторію загальної практики в Старомихайлівці…

Це були масштабні проєкти, що охоплюють кілька регіонів України. І, звичайно ж, десятки тисяч врятованих життів дорослих і малят.

Плани були ще грандіозніші. Але потім на Донбасі почали стріляти. І масштаби горя збільшилися в сотні разів. З’явилися нові виклики. Евакуація та загибель людей, поранені діти… Нужденних стало в тисячі разів більше. І кожне прохання про допомогу ми пропускали через серце.

Поранені діти – це особливий біль… За кожну дитину ми боролися разом із лікарями, які творили своїми руками справжні чудеса. Маленька Міланка з Маріуполя і Владик з Авдіївки, Тетянка, яка мало не згоріла в будинку, і маленька дев’ятимісячна дівчинка з Красногорівки, яку врятувати не вдалося… Ці історії сприймалися не близько, а дуже близько до серця. Й історії цих дітей назавжди в серці.

З програми «Адресна допомога» виросло чимало напрямів діяльності Фонду, які стали окремими проєктами й тепер входять до програми «Рінат Ахметов – Дітям». Це проєкти реабілітації поранених дітей, допомоги дітям із вадами слуху та вадою серця, надання медикаментів малюкам, які страждають на діабет, астму й епілепсію…

Тільки за останні п’ять років адресну допомогу отримали приблизно 50 000 людей. Допомогу на лікування - понад 11600 осіб, з них більш ніж 6400  – діти.