Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Проєкт Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря»: про правила безпечної вакцинації від COVID-19

27.08.2021

Фонд Ріната Ахметова в ході проєкту «Запитай у лікаря» продовжує інформувати глядачів про профілактику та лікування коронавірусу. Експерти прямих ефірів – провідні медичні фахівці країни, яким можна довіряти, відповідають на запитання глядачів і розповідають про останні відкриття та тенденції у боротьбі з пандемією. Гостею 41-ої трансляції стала лікарка-інфекціоніст, начальниця відділення стаціонарного медичного центру Державної служби з надзвичайних ситуацій Євгенія Менжуліна.

Лікарка розповіла, як вакцинуватися від COVID-19 без шкоди для здоров'я.

– Протягом 3 днів після щеплення від коронавірусу людям із хронічними захворюваннями потрібно бути під контролем лікаря. А якщо це пацієнт із категорії ризику, він повинен до тижня бути «на олівці» у лікаря і проходити щоденний моніторинг стану здоров'я, – зазначила Менжуліна.

На запитання про те, чи можна вакцинувати жінок у період вагітності, експертка відповіла, що краще щеплення від коронавірусу відкласти.

– Кожна вагітність – це окрема історія: наскільки мама почуває себе добре і чи немає ускладнень, чи все гаразд з дитиною. Якщо немає протипоказань з боку гінекології, але існує великий ризик у разі захворювання коронавірусом, тоді може прийматися рішення про вакцинацію. Але в більшості випадків краще зробити це після пологів, – зазначила інфекціоністка.

Євгенія Менжуліна нагадала, що є випадки, коли вживання великої кількості важких ліків може зашкодити процесу вакцинації та розвитку імунітету. Тому людям, які мають хронічні захворювання, вона порекомендувала перед щепленням від COVID-19 порадитися зі своїм лікарем.

За весь час роботи проєкту «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова його охоплення склало 15 млн. Раніше експертами ефірів були такі фахівці, як відомий кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; відомий педіатр Євген Комаровський; учений-біохімік Сергій Комісаренко; імунолог Центру громадського здоров'я МОЗ Олександр Заїка; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

Подивитися відеозаписи трансляцій із досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook, а також в YouTube.