Проєкт Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря»: коли з'явиться вакцина від COVID-19 українського виробництва
Фонд Ріната Ахметова та телеканал «Україна» продовжують розповідати про профілактику й лікування коронавірусу в рамках проєкту «Запитай у лікаря». Експерти прямих ефірів: провідні інфекціоністи, пульмонологи, імунологи, анестезіологи та інші медичні фахівці – відповідають на запитання про COVID-19, які хвилюють громадян.
Про розробку вакцин від коронавірусу вітчизняного виробництва розповів директор Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, вчений-біохімік, академік-секретар Відділення біохімії, фізіології та молекулярної біології НАН України, член НАН України та НАМН України, доктор біологічних наук, професор Сергій Комісаренко.
Учений повідомив, що Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна зараз розробляє першу українську вакцину від коронавірусу.
– Це буде білкова вакцина. Якщо вона покаже ефективність, то не буде дозволяти вірусу контактувати з клітинами людини. Ми синтезуємо так званий s-протеїн, який має викликати у людини імунну відповідь. Думаю, до кінця цього року дослідження завершаться, – зазначив Сергій Комісаренко.
Біохімік розповів, що сам уже щепився вакциною іноземного виробництва і закликав громадян не зволікати, а погоджуватися на імунізацію тими препаратами, які є в країні.
– Як правило, такий захист сильніший, ніж після перенесеного захворювання. Вакцини виготовлені недавно, тому складно сказати, наскільки довго буде триматися несприйнятливість до вірусу після щеплення. Але я думаю, що вона буде зберігатися не менше одного року, а може, і 2-3, – розповів експерт.
На запитання глядачів, чи можна вакцинуватися людям із онкологією та іншими хронічними захворюваннями, Сергій Комісаренко відповів, що це дуже рекомендовано. Адже така категорія хворих дуже важко переносить COVID-19. У той же час людям, які мають схильність до розвитку тромбозів, порадив проконсультуватися з сімейним лікарем.
– Варто перевірити, в якому стані ваша система згортання крові. Я б порекомендував приймати дуже легкі препарати, які захищають від утворення тромбів, і зовсім трішечки їх відразу після імунізації, – сказав Комісаренко.
Експерт нагадав, що у розпал пандемії необхідно інформувати громадськість про новітні можливості лікування та профілактики COVID-19:
- Мені дуже цікавий проєкт Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря». Доносити об’єктивну інформацію про коронавірус вкрай важливо. Добре, коли це роблять медичні фахівці, які знають, про що говорять і яким можна довіряти.
Подивитися усі трансляції проєкту «Запитай у лікаря» можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Facebook, а також в YouTube.
Раніше про лікування коронавірусу говорили кардіохірург, директор Інституту серця, професор Борис Тодуров; відомий педіатр країни Євген Комаровський; імунолог Центру громадського здоров'я МОЗ Олександр Заїка; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші. На діджитал-майданчиках Фонду проєкт уже подивилися близько 9 мільйонів людей.
Пацієнти, яким лікарі допомогли зберегти життя та здоров'я у пандемію, можуть взяти участь у національній кампанії Фонду Ріната Ахметова #ДякуємоМедикам. Перейдіть за посиланням і розкажіть про «людей у білих халатах», які врятували від COVID-19 вас або ваших близьких!