Про Авдіївку й не тільки. Блог Римми Філь, координатора Гуманітарного штабу Ріната Ахметова
Останні кілька днів на Донбасі знову пекло. Бойові дії активізувалися на рівні зими 2015 року. Стріляють тепер знову не тільки вночі, але й удень.
Лінія дотику – це лінія фронту. Знову загиблі, поранені мирні, знову руйнування й біда.
У зведеннях промислові міста – Авдіївка, Макіївка, Ясинувата, Донецьк, Докучаєвськ.
Уже третій рік на самій лінії фронту працює АКХЗ, Авдіївський коксохімічний завод, найбільший у Європі. Люди працюють як герої, розуміючи, якщо завод зупиниться – не просто не буде міста. Буде величезна екологічна катастрофа.
Весь цей час із заводом його директор Муса Магомедов. Якщо хто й заслужив звання героя цієї дикої війни в промисловому Донбасі – то це точно він. Тому що тільки силою свого авторитету й оптимізму можна тримати таке місто й завод.
Вчора ввечері через активні бойові дії АКХЗ опинився на межі консервації. А підприємство живить теплом місто. Найвища ймовірність замерзання систем опалення. Другий Алчевськ. На вулиці менше 20 градусів.
У місті немає світла і води.
Не можна допустити гуманітарної катастрофи. Якщо місто замерзне – потрібно буде рятувати 25000 людей. За один день, у двадцятиградусний мороз.
Рінат Ахметов поставив Гуманітарному штабу завдання максимально спрямувати наявні ресурси на допомогу мирним жителям, які опинилися в критичній ситуації.
Сьогодні в оперативному порядку було прийнято рішення перенаправити в Авдіївку машину мобільної бригади волонтерів, яка їхала видавати продукти в Бахмутський район. В Авдіївку, у наметове містечко МНС, де обладнані пункти обігріву, привезли 800 дорослих зі 100 дитячих продуктових наборів. Зараз продукти вже розвантажені.
Представник Штабу в Авдіївці, Юля Малахова, перебуває на постійному зв’язку з МНС. Ми готові доставити допомогу в необхідних обсягах.
І в Авдіївці, і в Макіївці є поранені мирні жителі. Штаб Ріната Ахметова готовий надати допомогу медикаментами. Так само, як робить це впродовж усього конфлікту.
Працівники Гуманітарного штабу зв’язуються з родичами постраждалих. Якщо вам відомі факти поранення мирних жителів, просимо звернутися за телефоном цілодобової гарячої лінії 0 800 509 001.
Я розумію, що про війну давно втомилися говорити. Це важко, не цікаво, складно. Звичайно, можна не говорити. І закрити очі та вуха, і спробувати нічого не чути. Може, у Києві це вийде. Але в Донецьку, Авдіївці, Костянтинівці, Макіївці і Слов’янську – ні. Там війну відчуваєш кожною клітинкою… Вона там. Прямо сьогодні. Прямо зараз.