Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Поранені діти: життя після травми. БЛОГ Марини Сорокіної, координатора психологічної служби Гуманітарного штабу Ріната Ахметова

15.03.2018

Прямо зараз 200 тисяч дітей живуть в зоні ризику та, на жаль, продовжують отримувати поранення.

Війна жорстока, не щадить нікого. У складну життєву ситуацію, яка загрожує життю, здоров'ю, потрапляють дорослі люди та, звичайно, діти. На долю багатьох маленьких громадян нашої країни випали зовсім недитячі випробування. Діти пережили жахи обстрілів, сидіння в холодних і темних підвалах, переселення і адаптацію на новому місці. Звичайно, психіка кожної дитини, яка стала свідком бойових дій, травмована. В Україні є і такі діти, яким війна завдала не тільки психологічну травму, але і фізичну. Поранені діти. Страшне словосполучення...

10 березня 2016 року розпочався проект Гуманітарного штабу Ріната Ахметова «Реабілітація поранених дітей». Ось уже третій рік поспіль завдяки цій програмі постраждалі через військовий конфлікт діти отримують і допомогу на екстрене лікування, і можливість пройти реабілітацію в найкращих санаторіях України.

Дитина, що пережила поранення, стикається з мультитравмою. З одного боку, відчуває фізичні страждання, з іншого, – стикаючись безпосередньо із загрозою життю, переживає важку психологічну травму. Деякі моторошні історії поранених дітей пов'язані і з тим, що на їхніх очах загинули близькі люди. Діти не тільки відчувають генералізований страх, страждають від різних порушень харчування, сну, психосоматичних захворювань, неврологічних проявів, а й втрачають віру в людей, перестають довіряти навколишньому світу. Він (світ) здається їм ворожим і повним небезпек.

За даними ЮНІСЕФ, понад 200 тисяч дітей на сході України живуть в безпосередній близькості до зони зіткнення. Тобто, прямо зараз 200 тисяч дітей живуть в зоні ризику та, на жаль, продовжують отримувати поранення!

Дитина, що пережила поранення, потребує невідкладної медичної допомоги, а потім – подальшої реабілітації. Після того, як загроза життю мине, залишається боротьба за якість життя! І це не тільки фізичний, а й психологічний стан. Сьогодні ні для кого не секрет, що найкращі результати після найскладніших травм спостерігаються у дітей і дорослих, психоемоційний стан яких стабілізовано. Тому дітям важливо отримувати саме комплексну реабілітацію. Сім'ї, виснажені війною, не можуть собі дозволити лікування в санаторіях.

З початку проекту «Реабілітація поранених дітей» Гуманітарний штаб Ріната Ахметова надав допомогу 80 дітям з Луганської та Донецької областей. 71 дитина пройшла курс реабілітаційного лікування в найкращих санаторіях України, ще дев'ятьом були видані технічні засоби для відновлення, а також медикаменти.

Курс реабілітації становить 21 день в одному зі спеціалізованих центрів Запоріжжя, Бердянська або Слов'янська. І кожна четверта дитина через складність травм проходить таке лікування не один раз.

Лікарі зазначають позитивну динаміку в стані дітей. Завдяки курсу реабілітації вдається поліпшити не тільки фізичний стан, а й стабілізувати психіку. І найголовніше – до дітей повертається віра в людей – знання, на яке вони будуть спиратися все своє життя. Знання про те, що в складній ситуації ти не залишишся один, кинутий і всіма забутий! Знання про те, що, якщо трапилася біда, допомога обов'язково прийде.

ДЖЕРЕЛО