ПОРАДА ПСИХОЛОГА БАТЬКАМ: як підготувати дитину до табору?
ПОРАДА ПСИХОЛОГА БАТЬКАМ: як підготувати дитину до табору?
Ось і настала довгоочікувана пора літніх канікул. Кожному з батьків хочеться, щоб дитина за три місяці відпочила, весело провела час і оздоровилася. Один із чудових варіантів дитячого літнього відпочинку – це поїздка до табору. Якщо дитина вже була у таборі й досвід був щасливим, ні в батьків, ні в самої дитини хвилювань не виникає, а якщо поїздка буде вперше – тривоги не уникнути. Водночас батьки часто хвилюються більше, ніж діти.
Як правильно підготувати дитину до табору, розповідає Марина Сорокіна, координатор Психологічної служби Гуманітарного штабу Ріната Ахметова.
Якщо ваш син або дочка їдуть до табору вперше:
1. Насамперед, поговоріть із дитиною й поясніть усе максимально докладно. Куди їде, скільки часу там пробуде, приблизний розпорядок дня. Повідомте їй, що там вона буде без вас. Якщо зможете відвідувати дитину у «батьківські дні», також поставте її до відома! Якщо дитина категорично відмовляється, ні змушувати, ні підкуповувати її не потрібно! Все, що ви можете зробити, це запропонувати спробувати, при цьому пообіцяти, що в разі, якщо дитині буде дуже дискомфортно, ви заберете її й не будете звинувачувати або соромити!
2. Не давайте дитині фальшивих обіцянок. Скажімо, що їжа буде дуже смачна або всі дні безперервно дитина проведе біля басейну, моря або річки.
3. Поцікавтеся, чи не плануються окремі екскурсії. Якщо це так, і ви хочете, щоб дитина брала участь у подібному заході, подбайте про те, щоб на це були гроші. Залишити кошти в самої дитини або передати вихователю, вирішувати вам. Якщо з яких-небудь причин дитина не братиме участі в поїздках, важливо до від’їзду в табір їй про це повідомити й пояснити причину.
4. Скажіть дитині про те, що в неї з’явиться можливість побути самостійною і трішки подорослішати. для багатьох дітей це може стати потужним мотиваційним чинником.
5. Вибираючи табір чи санаторій для дитини, ви можете ознайомитися з відгуками в інтернеті або докладно розпитати знайомих про місце, у яке плануєте відправити дитину. Це допоможе вам знизити рівень тривоги.
6. Якщо до останнього моменту ви дуже опікувалися сином або дочкою, дитина росла дуже домашньою, то відправляти її в табори зі «спартанськими» умовами не варто!
7. Якщо ваша дитина складно встановлює контакти з однолітками, сором’язлива, табір дасть їй можливість познайомитися з іншими дітьми її віку. Досить часто саме в таборі діти набувають навичок соціалізації.
8. Варто докладно розповісти дитині про правила життя в колективі. Скажімо, у вас вдома регулярно у вазочці лежать цукерки та печиво. Ваш малюк звик брати, скільки захоче й коли захоче. Варто пояснити, що цукерки на столі іншої дитини йому не належать. Поясніть, що в колективах не люблять ябед, задавак або дуже «задиристих» дітей. Водночас проговоріть, у якому випадку дитина обов’язково має звернутися по допомогу до дорослого.
9. У день заїзду, якщо в цьому є потреба і дитина не заперечує, можете разом вивчити територію табору.
10. Якщо вихователю важливо щось знати про дитину, повідомте в день заїзду. Можливо, ваш син категорично не п’є молоко або в дочки алергія на смородину.