Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Музеї Львівщини торік відвідало понад 1,5 мільйона осіб

19.03.2014

За інформацією департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації, у минулому році державні музеї Львівщини відвідало понад 1,5 мільйона осіб. Відтак до п’ятірки найбільш відвідуваних музеїв області ввійшли: Львівська національна галерея мистецтв ім. Б. Г. Возницького, Львівський історичний музей, Львівський музей історії релігії, Музей народної архітектури та побуту у Львові та Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького.

Також позначається позитивна динаміка щодо поповнення експонатів основних фондів музеїв. У порівнянні з попереднім роком їх кількість збільшилась на 12719 одиниць і нині становить 930495 одиниць збережень. Відповідно найбільшими фондовими збірками володіють: Львівський історичний музей, Національний музей у Львові імені А. Шептицького, Музей етнографії та художнього промислу НАН України, Львівська національна галерея мистецтв ім. Б.Г. Возницького, Львівський музей історії релігії. Окрім того державними музеями Львівської області у 2013 році організовано 375 стаціонарних виставок.

2013 рік ознаменувався й музейними ювілеями:

-   Львівський історичний музей відзначив 120-річчя від дня заснування;
-    Національний музей у Львові провів низку урочистих заходів з нагоди 100-ліття, відколи Митрополит Андрей Шептицький передав Національний музей у Львові в дар українському народові;

-    Львівський музей історії релігії урочистими заходами відзначив 40-річчя створення музею;
-    Меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові відзначив 15-річчя з часу створення.

Одним із пріоритетних напрямів роботи музеїв Львівщини залишається презентація культурної спадщини України за кордоном. Найбільш активну міжнародну співпрацю (серед музеїв обласного підпорядкування) у 2013 році проводив Львівський історичний музей, який представив свої фонди на виставках у Польщі (м. Краків, участь у виставці «В часи Зигмунта ІІІ»; м. Замостя, участь у виставці «Od Horodla do Horodla. 1413-2013»), у Білорусі (м. Мінськ, участь у виставках «Історичні портрети князів і сановників Великого князівства Литовського», «Слуцькі пояси із зібрань Львівського історичного музею»).  

Довідка: На території Львівщини діють 16 державних музеїв, які мають у своєму складі  понад 50 відділів та філій. Чотири музеї користуються статусом національних, три з яких перебувають у підпорядкуванні Міністерства культури України. Два музеї підпорядковані Національній академії наук України, сім музеїв перебувають в обласному підпорядкуванні. Окрім цього, на території області діє 146 громадських музеїв, з яких 23 удостоєні почесного звання «Народний музей».