Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Медики Дружківки отримали від Фонду Ріната Ахметова та VESCO сучасні кисневі концентратори

10.12.2021

Фонд Ріната Ахметова спільно з ПАТ VESCO передали 3 сучасні кисневі концентратори інфекційному відділенню Дружківської міської клінічної лікарні № 1. Сучасне обладнання допоможе медикам рятувати життя хворих із ускладненнями від COVID-19.

– Коли країна зіткнулася з пандемією COVID-19, Рінат Ахметов першим прийшов на допомогу. Для вирішення найважливіших медичних потреб країни Рінат Ахметов об’єднав ресурси Благодійного Фонду, ФК «Шахтар» та інших активів SCM. Засновник Фонду виділив майже 500 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом у рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні», який є частиною програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності. Понад 500 медустанов по всій країні отримали понад 1000 одиниць обладнання, в тому числі 216 апаратів ШВЛ і 162 кисневих концентраторів. Державним лікарням передано більш як 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту. Також медики отримали від Фонду 337 тисяч експрес-тестів, 1044 одиниці медичного та лабораторного обладнання, – розповіла Ірина Блажан, головна директорка програм Фонду Ріната Ахметова.

Наразі відділення розраховане на 60 ліжок, де отримують стаціонарне лікування хворі на коронавірус. Багато з них потребують саме кисневої підтримки.

– Кожного року ПАТ VESCO інвестує понад мільйон гривень у розвиток Дружківської громади. Угоди про соціальне партнерство щоразу вирішують нагальні питання, покращуючи життя мешканців. У період пандемії допомога медичним закладам стала пріоритетним напрямом нашої співпраці. Разом з Фондом Ріната Ахметова ми надаємо допомогу лікарям і медичним установам, розуміючи, що саме від них залежить подолання цієї біди. Певен, що це обладнання врятує багато життів та допоможе хворим одужати якнайшвидше, – підкреслив Євген Цимарман, генеральний директор ПАТ VESCO.

За словами головного лікаря Дружківської міської клінічної лікарні № 1, дуже важливо, що така ініціатива Фонду Ріната Ахметова з боротьби COVID-19 в Україні продовжує системно реалізовуватися на місцях.


–Зараз у нашому відділенні, яке може прийняти 60 хворих, є лише 17 кисневих концентраторів, але потенційно кожен із пацієнтів потребує використання цього приладу. Завдяки допомозі Фонду Ріната Ахметова та ПАТ VESCO ми зможемо збільшити можливості нашого закладу при лікуванні хворих на коронавірус, – зазначив Максим Бандура. 

Проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні» – найбільша, системна й масштабна приватна ініціатива, спрямована на допомогу державним медустановам у боротьбі з новим захворюванням. Масштаби допомоги є безпрецедентними, а завдяки проєкту вдалося підвищити рівень якості надання медпослуг у країні.