Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Майже тисяча лікарів узяли участь у третій онлайн-конференції Фонду Ріната Ахметова

19.03.2021

Фонд Ріната Ахметова спільно з Міністерством охорони здоров'я та Асоціацією анестезіологів України провели третю онлайн-конференцію для лікарів, які протистоять епідемії коронавірусу. «COVID-19: що змінилося за рік» – обговорити це питання зібралася майже тисяча медиків із усієї України.

– Рінат Ахметова виділив понад 300 мільйонів гривень на допомогу країні в боротьбі з COVID-19. Для ефективної роботи були об'єднані ресурси Благодійного Фонду, ФК «Шахтар» та інших активів SCM. Онлайн-конференції – частина масштабного проєкту Фонду «Боротьба з COVID-19 в Україні», в рамках якого опорні державні лікарні в усіх регіонах отримали 155 кисневих концентраторів, 337 тисяч експрес-тестів, більш ніж 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту й витратних матеріалів. Для 633 ліжко-місць у регіонах був забезпечений доступ до стаціонарних і мобільних джерел кисню. Ключовим елементом допомоги Фонду стали 205 апаратів ШВЛ – це найбільша поставка подібного обладнання в Україні за час пандемії. Всього допомогу Фонду отримали 505 медзакладів у 203 населених пунктах. Це найбільша, системна і масштабна приватна ініціатива, спрямована на допомогу державним медичним установам у боротьбі з коронавірусом, – розповіла Юлія Єршова, директорка Департаменту з комунікацій Фонду.

Відкрив онлайн-конференцію Міністр охорони здоров'я Максим Степанов. У своєму відеозверненні він подякував медикам за самовіддану працю і наголосив на значенні конференції.

 

– Вітаю вас із відкриттям третьої онлайн-конференції для лікарів. Україна, як і весь світ, бореться з епідемією коронавірусу. Але за минулий рік наша медична система фактично відродилася з попелу. Сьогодні ми набагато сильніші, на боротьбу з COVID перепрофільовано понад 500 лікарень. Можливості лабораторій збільшилися в 400 разів – до 80 000 тестів щодня. Україна демонструє один із кращих показників у Європі в боротьбі з недугою і займає 36 місце в Європі за рівнем смертності. За цією цифрою – тисячі врятованих життів українців. Але боротьба продовжується, і ми повинні зустріти третю хвилю пандемії максимально підготовленими. І тому такі зустрічі, як сьогодні, вкрай важливі. Це можливість прямої комунікації, обміну думками та особистим досвідом. Оперативне вирішення тактичних завдань формує стратегію майбутньої перемоги, – сказав Максим Степанов.

Він також закликав медиків вакцинуватися,  для того щоб захищати український народ.

Головними експертами цієї конференції виступили такі відомі професіонали, як президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров, завідувач кафедрою дитячих інфекційних хвороб НМУ ім. А. А. Богомольця Сергій Крамарьов, керівник центру респіраторної медицини та алергології КЛ «Феофанія» Світлана Гук і завідувач відділення анестезіології Інституту нейрохірургії ім. А. П. Ромаданова Максим Пилипенко.

Як пояснив президент Асоціації анестезіологів Сергій Дубров, третя хвиля коронавірусу поки не прийшла в Україну. Але це не привід для оптимізму.

– Мені все-таки здається, що у нас друга хвиля. Коли ми дивимося на динаміку захворюваності, то тривалий підйом фіксувався з середини минулого року до грудня 2020. В січні у нас з'явилася можливість трохи розслабитися, коли кількість нових випадків захворювання становила 2000-3000 щодня. Здавалося, що вже можна полегшено зітхнути, але зараз у країні склалася дуже серйозна і проблемна ситуація. У багатьох регіонах місця для інфікованих заповнені на 90-100%. Проблема не вирішена, і необхідно шукати шляхи її вирішення. Сподіваюся, сьогоднішній захід допоможе фахівцям краще лікувати наших пацієнтів, – підкреслив Сергій Дубров.

У свою чергу, керівник центру респіраторної медицини та алергології КЛ «Феофанія» Світлана Гук додала, що українські медики залишаються у складній ситуації.

– З одного боку, стало трохи легше в плані лікування хворих. Ми «познайомилися» з хворобою і стали краще розуміти, як поводитись у тій чи іншій ситуації. Проте навіть світова наука досі говорить протилежне як про окремі молекули, так і про способи лікування коронавірусу. Кількість пацієнтів вражає, і залишається відчуття невпевненості від того, що ми не озброєні на 100%, – повідомила Світлана Гук.

На думку завідувача кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ ім. А. А. Богомольця Сергія Крамарьова, українські медики багато чому навчилися за минулий рік:

– Ми, можна сказати, перестали боятися цієї інфекції. Думаю, що перспективи боротьби з нею є і закони епідеміології переможуть. Будь-яка інфекція закінчується.

Окрему увагу учасники конференції приділили вдосконаленню навичок терапії COVID-19 і підвищенню рівня знань про експлуатацію апаратів штучної вентиляції легенів. Крім того, учасники обговорили питання, які сьогодні найбільше хвилюють і цікавлять українських медиків. Серед них киснева терапія при COVID-19 і рання реабілітація хворих із тяжкою респіраторною недостатністю внаслідок короновірусної інфекції. Також учасники обговорили теми постковідного синдрому і вакцинації від COVID-19.

Ще одним блоком обговорень на конференції стало лікування коронавірусу у дітей. Експерти розповіли про останні досягнення та досвід спостереження за перебігом захворювання у дітей і підлітків.

Раніше в травні й жовтні 2020 року Фондом Ріната Ахметова в рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні» вже був реалізований освітній проєкт для лікарів. У форматі онлайн відбулися дві конференції, де протягом трьох годин провідні експерти Міністерства охорони здоров'я ділилися з лікарями-анестезіологами і персоналом відділень інтенсивної терапії регіональних опорних державних лікарень передовим світовим досвідом лікування COVID-19 і нюансами роботи з останніми моделями ШВЛ, що надійшли до державних клінік. Тоді у двох онлайн-навчаннях від Фонду взяли участь понад 2000 українських медиків.