Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Харків отримав ще чотири сучасних апарати ШВЛ виробництва Франції від Фонду Ріната Амхетова і ФК «Шахтар»

10.09.2020

10 вересня Фонд Ріната Ахметова і ФК «Шахтар» передали висококласні апарати штучної вентиляції легенів медикам в Харкові. В один день в місті були вручені відразу чотири апарати ШВЛ (по одному отримали міські клінічні лікарні № 13 та № 17, ще два - обласна клінічна інфекційна лікарня), що особливо важливо в зв'язку з нинішньою епідеміологічною ситуацією. Також медпрацівники отримали медичний одяг і подарункові набори.

– COVID-19 не оминув жоден регіон України. Тому понад 200 апаратів ШВЛ, закуплених Фондом Ріната Ахметова для державних лікарень, передаються медикам великих міст і маленьких селищ. Фонд тісно співпрацює з обласними держадміністраціями та отримує об'єктивні дані про забезпеченість лікарень апаратами ШВЛ. Кожна людина має право на отримання якісної медичної допомоги, тому обладнання поставляється і буде поставлятися в медустанови, які потребують його особливо гостро, – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

За словами директора зі стратегії та комунікацій ФК «Шахтар» Юрія Свиридова, сьогодні боротьба з коронавірусною інфекцією як ніколи потребує об'єднання всіх зусиль:

– Точкова допомога не здатна стримати поширення COVID-19. Футбольний клуб «Шахтар» три роки проводить свої домашні матчі в Харкові. Тому для нас особливо важливо, що разом із Фондом Ріната Ахметова ми можемо допомогти місту в боротьбі з коронавірусом. Апарати такого високого рівня складно купити, оскільки через пандемію вони затребувані в кожній країні світу.

Він додав, що Фонд Ріната Ахметова і ФК «Шахтар» в цей день також передають три апарати ШВЛ ще двом лікарням Харкова.

Голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер подякував за допомогу, підкресливши її актуальність.

– У нас зараз близько 20 людей підключені до апаратів ШВЛ в обласній лікарні. Лікарня № 13 теж допомагає пацієнтам з коронавірусом, тому велике спасибі, – сказав Олексій Кучер.

За словами медиків, отриманий апарат став справжньою радістю.

– Сьогодні дуже приємна подія для лікарні № 13. Наш колектив має багаторічний досвід лікування пацієнтів із захворюваннями легень. І сьогодні медики не залишилися одні, отримавши апарат ШВЛ такого високого класу, сучасний і технологічний. Це можливість врятувати ще більше життів. Велике спасибі Фонду Ріната Ахметова, – сказала головна лікарка лікарні Алла Бобейко.

Також медики відділення інтенсивної терапії отримали від Фонду медичний одяг, виготовлений на спецзамовлення.

З початку епідемії коронавірусу сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова отримали державні лікарні у Львівській, Івано-Франківській, Луганській, Запорізькій, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Рівненській, Закарпатській та Харківській областях, а також у Києві.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Більше про допомогу Фонду Ріната Ахметова країні в боротьбі з COVID-19 читайте в оглядових матеріалах:

1. Зупинити коронавірус в Україні: хроніка допомоги Фонду Ріната Ахметова країні.

2. Боротьба з коронавірусом: як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні зупинити епідемію. Частина 2

3. Допомогти країні впоратися з глобальними викликами. Частина 3