Головні підсумки участі в міжнародній виставці AidExpo
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--46ee8f33875d7d64382ce3b4d5356787fadb09e1/17399_0_orig.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%2217399_0_orig.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%2717399_0_orig.jpg)
Що таке AidExpo? Це міжнародний майданчик для організацій, які займаються гуманітарною допомогою. У межах цього заходу є можливість поспілкуватися з колегами із сектору, дізнатися про новації та тенденції, поділитися знанням і досвідом.
Хто брав участь? Представники НДО-сектору, розробники політики надання допомоги, постачальники інноваційних продуктів, що дозволяють підвищити ефективність надання допомоги, наприклад, утеплені намети для розміщення людей, консервоване харчування з високим вмістом необхідних для організму речовин, системи очищення води.
Що найбільше запам’яталося та вразило?
Фонд Ріната Ахметова у своїй діяльності керується передовими принципами й політиками, що надзвичайно важливо, оскільки ми живемо в глобальному світі. Важливо відповідати найкращим світовим практикам і задавати тренди у своїй країні.
Найважливіші стандарти в гуманітарній допомозі, на думку європейців:
- відповідність потребам;
- ефективність і оперативність;
- постійна комунікація з благоотримувачами;
- інформування благоотримувачів (донесення основних новин, консультування);
- обмін інформацією з іншими представниками сектору, щоб не дублювалася допомога.
Особливо запам’яталося: були презентовані не лише практичні кейси, а також великі комунікаційні проекти. Наприклад, Євросоюз профінансував збір історій про людей, які постраждали під час різних конфліктів в Африці та Азії. Блогери-журналісти розповіли їхні історії, як вони вижили, що планують зараз на майбутнє. В Україні проект «Донбас і Мирні» свого роду також унікальний і є черговим свідченням того, що Фонд – в авангарді, серед найкращих.