Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова провів перший тренінг для наставників

22.08.2016

У Святогірську пройшов триденний тренінг-семінар із підготовки потенційних наставників для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають в інтернатних закладах. Тренінг організований Фондом Ріната Ахметова в межах проекту «Наставництво».

У навчанні взяли участь 11 майбутніх наставників зі Святогірська, Слов’янська, Дружківки та Дніпра (Дніпропетровська). Тренери проекту розповіли їм про систему захисту дітей-сиріт, про роль наставника в житті дитини, про особливості взаємодії наставника і вихованця, про ресурси наставників.

«Мета цього навчання – всебічна підготовка наставників, щоб надалі вони змогли бути корисними в житті дітей-сиріт, ефективно сприяли їх соціалізації, профорієнтації та навчанню», – розповіла менеджер проекту «Наставництво» Вікторія Чагалян.

Після закінчення тренінгу учасники зазначили, що навчання допомогло зрозуміти, як правильно вибудовувати відносини з дитиною і знаходити вихід зі складних ситуацій.

«Спасибі за інформацію, знання. Під час тренінгу стало очевидно, що буде багато труднощів, але є і шляхи вирішення. І я готова з командою проекту їх долати», – підкреслила Ірина Гащина.

«Тренінг допоміг усвідомити власні помилки у вихованні дітей. Я відчув і зрозумів, що відчуває дитина, коли її не розуміють, не чують», – сказав Віталій Булавенко.

«Завдяки інтерактивним формам навчання ми побачили свої можливості й ресурси для роботи з життєвими ситуаціями дітей. Поруч були тренери, які вчасно направляли до пошуку правильного рішення», – запевнила Анастасія Омельченко.

Другий такий тренінг пройде з 26 до 28 серпня в Маріуполі. Навчання потенційних наставників у Києві відбудеться 2–4 вересня.

Проект «Наставництво» Фонду Ріната Ахметова запущено 2016 року. Основна мета – допомога дитині-сироті в підготовці до самостійного життя після закінчення інтернату. Розвиток її потенціалу, визначення життєвих цілей, формування людських взаємин, культурних і моральних цінностей за участю наставника – дорослої людини з життєвим досвідом, яка добровільно згодна навчити дитину.